NAMM 2018: Nowy head Markbass 'Little Marcus', sygnowany przez Marcusa Millera

Newsy
Pozostałe artykuły marki MARKBASS
NAMM 2018: Nowy head Markbass 'Little Marcus', sygnowany przez Marcusa Millera

Na targach NAMM 2018 Markbass zaprezentował nowy wzmacniacz 'Little Marcus', będący owocem ponad rocznej współpracy włoskiej marki z gigantem gitary basowej, Marcusem Millerem.

Jako słynny kompozytor jazzowy, najwyższej klasy muzyk sesyjny i sideman znany ze współpracy z takimi artystami jak Herbie Hancock czy Miles Davis, wirtuoz gitary basowej Marcus Miller nie potrzebuje specjalnej rekomendacji. Szef Markbassa oraz DV Mark, Marco De Virgiliis ma niepodważalne osiągnięcia w produkcji innowacyjnych, lekkich, kompaktowych i wspaniale brzmiących wzmacniaczy i kolumn basowych. Współpraca obu panów nie jest tylko umową endorserską, ale „spełniającym się snem”, jak mówi sam Marco.

Markbass Little Marcus oferuje dwie sekcje korekcji: standardową, 5-zakresową EQ 1 oraz EQ 2 – z unikalnymi, opracowanymi z Marcusem filtrami Old School i Millerizer. Pierwszy Old School jak można się spodziewać odpowiada za bardziej vintage'owe brzmienie podczas gdy Millerizer idealnie sprawdza się przy brzmieniu slap.

Wzmacniacz oferuje 500 W mocy przy impedancji 4 Ohm i wadze 2.4 kg. Wersja Little Marcus 800 udostępnia 800 W przy 4 Ohm (500 W/8 Ohm), na targach NAMM 2018 zobaczyć można było też modele Little Marcus 250 i 1000.

www.konsbud-audio.pl
www.markbass.it