Markbass znów na podium!

Newsy
Pozostałe artykuły marki MARKBASS
Markbass znów na podium!

Już drugi rok z rzędu czytelnicy magazynu Bass Player przyznali wzmacniaczowi Markbass Little Mark II nagrodę za najlepszy wzmacniacz basowy

Od momentu jego wprowadzenia na rynek w roku 2005 wzmacniacz stał się czymś w rodzaju "okrętu flagowego" firmy Markbass uzyskując entuzjastyczne oceny, ogólnoświatową sławę i zmuszając innych producentów do wyrobu jego imitacji. Jest znany z ciepłego, czystego dźwięku o naturalnym brzmieniu, małych rozmiarów i ciężaru (2,9 kg) oraz swojej wielkiej wartości.

Uhonorowano również obudowy firmy Markbass. Model Standard 104HF (obudowa 4x10" z frontowymi portami) zajął czołowe drugie miejsce w kategorii najlepszych obudów basowych, tuż za większym SVT-810E 8x10" Ampeg. Jest to ważne osiągnięcie firmy Markbass, której obudowy często pozostają w cieniu popularnych wzmacniaczy.

Drugie miejsce w kategorii najlepszych wzmacniaczy Combo zajął model CMD 151 Jeff Berlin Signature marki Markbass.

Natomiast trio Bx3 Jeff’a (z Stu Hammem i Billym Sheehanem) zajęło w kategorii najlepszej trasy basowej 2008 trzecie miejsce.

W kategorii najbardziej ekscytujących debiutujących muzyków trzecie miejsce zajął artysta "ze stajni" Markbassa, 24-letni francuski basista Hadrien Feraud. Przed nim znaleźli się Esperanza Spalding i Evan Marien (który korzystał również ze wzmacniacza Mini CMD 121P combo firmy Markbass).

Poza pierwszą nagrodą dla najlepszego wzmacniacza basowego Little Mark II zajął on również trzecie miejsce w kategorii największej wartości. Nagrody zdobyte przez model Little Mark II są miłym akcentem jego… pożegnania ponieważ produkcję tego modelu właśnie zakończono otwierając rynek dla modelu Little Mark III i trzech innych serii Little Mark: Little Mark Tube (lampowy), Little Mark 800 i Little Mark Tube 800. Modele te są obecnie dostępne u dealerów Markbassa na całym świecie.

"Chciałbym gorąco podziękować czytelnikom Bass Player za to, że kolejny drugi rok głosowali na Little Mark II w konkursie na najlepszy wzmacniacz basowy! Wielu basistów z całego świata - zarówno początkujących jak i profesjonalistów - znalazło swoje "brzmienie" właśnie w modelu Little Mark II i jestem bardzo szczęśliwy, że umożliwiliśmy to tylu muzykom.  Dziękuję raz jeszcze i życzę radości jakiej daje muzyka" - powiedział Marco De Virgiliis, Dyrektor Naczelny.

Powiązane artykuły