Blackstar i Carmen Vandenberg prezentują CV30

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki BLACKSTAR
Blackstar i Carmen Vandenberg prezentują CV30

Blackstar i gitarzystka Bones UK, Carmen Vandenberg, przygotowali sygnowany model wzmacniacza gitarowego CV30.

Carmen Vandenberg to bez wątpienia jedna z wschodzących gwiazd gitarowej sceny, wyróżniająca się swoim unikalnym stylem - mocno osadzonym w bluesie, ale pełnymi garściami czerpiącym z współczesnych rozwiązań. Bluesowe korzenie Carmen zainteresowały samego Jeffa Becka, co przełożyło się na wspólnie napisany i nagrany album "Loud Hailer" (2016) oraz trasę koncertową. Na co dzień, Carmen Vandenberg wraz z Rosie Bones tworzy zespół Bones UK, który ma na koncie wydany w 2019 roku debiutancki album "Bones UK". Pochodzący z niego przebojowy singiel "Pretty Waste" został nominowany do nagrody Grammy. Na początku 2020 roku Bones UK supportował Korn podczas amerykańskiej trasy zespołu.

Blackstar CV30, zaprojektowany we współpracy z Carmen Vandenberg (związaną z firmą od 2016 roku), ma za zadanie oddać różnorodność jej stylu, od czystego, melodyjnego brzmienia po industrialną agresję. Carmen odwiedziła fabrykę Blackstara w Northampton żeby aktywnie uczestniczyć w tworzeniu wzmacniacza łączącego jej ciężkie, rockowe riffy z bluesowym brzmieniem: "W CV30 najbardziej kocham szczerość i piękno jego czystych tonów, podstaw, z których możesz zbudować absolutnie wszystko. Daje ci to wolność wyrażania siebie w sposób jakiego zapragniesz, bez żadnych ograniczeń."

Blackstar CV30 to dwukanałowy, 30 watowy wzmacniacz pracujący na lampach 2 x ECC83 (przedwzmacniacz) i 2 x 6L6 (końcówka mocy), wyposażony w głośnik Celestion V-Type 12". Urządzenie dysponuje gałkami Volume i Tone (kanał 1); Gain, Bass, Middle, Treble, ISF (kanał 2), a także globalnymi Reverb i Master Volume. Znana już z wielu innych modeli firmy funkcja ISF pozwala na płynne przełączanie między brytyjskim a amerykańskim brzmieniem (i odwrotnie). Tym sposobem CV30 dysponuje czterema typami voicingu: American Clean, British Clean, Classic Overdrive i Modern Overdrive. Ponadto wzmacniacz posiada gniazda pętli efektów, footswitacha oraz Speaker Emulated. Panel kontrolny zdobi podpis gitarzystki.

Powstanie jedynie 130 egzemplarzy wzmacniacza Blackstar CV30, a każdy oferowany będzie z certyfikatem podpisanym osobiście przez Carmen Vandenberg oraz dwuprzyciskowym footswitchem w komplecie.

 

https://www.blackstaramps.com/