Nowa seria gitar i ukulele Ortega Gaucho

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki ORTEGA
Nowa seria gitar i ukulele Ortega Gaucho

Bardzo bogata kolekcja nowości firmy Ortega Guitars na 2021 rok przynosi m.in nową kolorową serię Gaucho, w której znalazły się cztery modele gitar i ukulele.

Pochodzące z języka hiszpańskiego słowo 'gaucho' oznacza południowoamerykańskiego cowboya, zajmującego się wypasaniem bydła na rozległych, trawiastych równinach Argentyny, Paragwaju i Urugwaju. Zastosowanie tego określania do premierowej serii gitar i ukulele Ortega podkreśla "ducha przygody i wolności", do którego odnoszą się nowe instrumenty niemieckiej marki.

Zarówno gitary, jak i ukulele dostępne są w czterech barwach: Platinum Gray, Green Apple, Orange i Sky Blue, w wykończeniu na wysoki połysk, z kolorową główką, bindingiem w kolorze kości słoniowej i białym pickguardem w kształcie łezki. Komplet obejmuje również dopasowany kolorystycznie pokrowiec.

Gitary Ortega Gaucho Series odchodzą od klasycznego projektu gitary akustycznej z nylonowymi strunami. Instrumenty posiadają mały korpus typu parlor wykonany z mahoniu oraz świerkowy top. Mahoniowy gryf wieńczy orzechowa podstrunnica z ciekawymi markerami z klonu. Z orzecha wykonano również mostek. Menzura wynosi 650 mm (25,59”).

Ukulele Ortega Gaucho Series charakteryzują się korpusem z drewna agatisu, gryfem i fornirem główki z drewna okoume oraz orzechową podstrunnicą i mostkiem. Ukulele posiadają także klonowe markery, czarne kropki bocznych znaczników pozycji, binding z tworzywa ABS, chromowane klucze z białymi główkami oraz struny Ortega UWNY-4-TE. Menzura wynosi 432 mm (17”).

https://ortegaguitars.com/