Ortega TZSM/2 - nowa sygnatura Thomasa Zwijsena

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki ORTEGA
Ortega TZSM/2 - nowa sygnatura Thomasa Zwijsena

Światło dzienne ujrzała nowa wersja modelu sygnowanego przez Thomasa Zwijsena - Ortega TZSM/2.

Thomas Zwijsen potrzebuje wyjątkowo wygodnej i pięknie się prezentującej gitary o bogatym i wszechstronnym brzmieniu. Jak zapewnia firma Ortega Guitars, wszystkie te cechy znajdziemy w najnowszym, sygnowanym przez belgijskiego artystę instrumencie - TZSM/2, który jest godnym następną modelu TZSM zaprezentowanego w 2017 roku.

Ortega TZSM/2 posiada lity korpus, top ze świerku kanadyjskiego, wykończony na wysoki połysk oraz oszałamiającą płytę tylną i boczki z satynowo wykończonego klonu spalted (którego unikalna, wzorzysta faktura powstaje w wyniku działania w drewnie organizmów pasożytniczych, takich jak grzyby). Elegancki design uzupełnia dopasowana do jasnego korpusu, klonowa podstrunnica. Korpus zdobi klonowy binding z elementami z orzecha oraz rozeta Ortega Signature z inkrustacjami z masy perłowej, orzecha i klonu. Gryf wykonano z mahoniu i wykończono satynowo. Promień 19 progowej podstrunnicy wynosi 12", a menzura instrumentu - 650 mm.

Oprócz wspaniałego wyglądu, Ortega TZSM/2 cechuje barwa, która jest idealnie wyważona między tradycyjnym brzmieniem gitary z nylonowymi strunami a nowoczesnej gitary dla profesjonalnych muzyków. We wzmocnieniu brzmienia pomaga wbudowany system Ortega/Fishman Clasica Blend System (z podmostkowym przetwornikiem piezo, wejściem XLR i 1/4" oraz tunerem). Ponadto instrument posiada mostek z drewna Pao Ferro oraz złocone klucze Ortega. W skład kompletu wchodzą struny Savarez 510CJ a także futerał Thomas Zwijsen Signature z haftowanym logo.

https://ortegaguitars.com/