#OrtegaLovesLefties – specjalna oferta instrumentów leworęcznych Ortega Guitars

Newsy
Pozostałe artykuły marki ORTEGA
#OrtegaLovesLefties – specjalna oferta instrumentów leworęcznych Ortega Guitars

W zeszłym miesiącu, 13 sierpnia firma Ortega Guitars wystartowała z kampanią #OrtegaLovesLefties, co zbiegło się z Międzynarodowym Dniem Osób Leworęcznych.

Niemiecka marka wie, jakie trudności mają osoby leworęczne w znalezieniu dla siebie odpowiedniego instrumentu. Wychodząc naprzeciw takim potrzebom przygotowano bardzo szeroką ofertę instrumentów leworęcznych, wśród których znalazło się aż 60 modeli gitar akustycznych z nylonowymi strunami, ukulele, basów akustycznych, mandolin i banjo. Co istotne, modele leworęczne dostępne są BEZ żadnej dodatkowej dopłaty!

Do dyspozycji jest szeroki wybór rozmiarów, kolorów, szerokości gryfów i konfiguracji, by muzycy leworęczni mieli możliwość wyboru perfekcyjnie dobranego dla siebie instrumentu. Co więcej, producent oferuje kilka ekskluzywnych instrumentów, które dostępne są tylko jako leworęczne.

 

Pełną listę znaleźć można pod linkiem: #OrtegaLovesLefties  

Producent zadbał też o szeroką prezentację leworęcznych modeli na swoim kanale YouTube!

 

Poniżej kilka wybranych pozycji z oferty:

 

  • Ortega Keiki K2-MAH-L, K2-MAP-L, K3-SPM-L

Ukulele z serii Keiki K2 – pięknie prezentujące się w naturalnym wykończeniu modele K2-MAH-L (sopranowe, mahoń), K2-MAP-L (sopranowe, klon) oraz K3-SPM-L (wykonane z klonu spalted - z uwagi na zastosowanie drewna egzotycznego ten model oznaczono symbolem K3, i prawdopodobnie możemy spodziewać się kolejnych, niezwykle egzotycznie prezentujących się ukulele leworęcznych).

 

  • Ortega RCE238SN-FT-L

Wyjątkowo prezentująca się gitara elektroakustyczna z nylonowymi strunami RCE238SN-FT-L z serii Performer – posiada top ze świerku alaskan sitka, mahoniowy tył, boki i gryf, z podstrunnicą i mostkiem wykonanymi z lauru indyjskiego. Na uwagę zasługuje oryginalna główka znan z serii ukulele Horizon, oraz zamontowane, blokowane klucze.

 

  • Ortega TZSM-3-L

Gitara elektroklasyczna Ortega Thomas Zwijsen Signature TZSM-3-L – sygnowana nazwiskiem belgijskiego gitarzysty, wykonana z litego świerku gitara i posiadająca elektronikę Fishman/Ortega Clasica Blend. Warto zwrócić uwagę, że niemiecka marka oferuje też wersję leworęczną sygnowanego instrumentu. Gitara nie jest produkowana w Hiszpanii, jak model praworęczny TZSM/2 , dzięki czemu dostępna jest też w znacznie niższej cenie.

 

  • Ortega R180L i R200L

 

W linii Traditional można też m.in. znaleźć instrumenty dla gitarzystów leworęcznych produkowane w Hiszpanii – modele R180L i R200L. Ich ‘praworęczne’ odpowiedniki są najlepiej sprzedającymi się gitarami z tej serii.

 

www.ortegaguitars.com
www.meinldistribution.pl