Nowe akustyki Traveler Guitar Redlands Mini

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki TRAVELER GUITAR
Nowe akustyki Traveler Guitar Redlands Mini

Traveler Guitar poszerzył swoją ofertę modeli akustycznych o całkowicie nową serię Redlands. W pierwszej kolejności dostępne są modele Mini - zarówno gitary jak i basy.

Akustyczna seria Redlands to jedna z najważniejszych nowości marki Traveler Guitar zapowiedzianych i po raz pierwszy zaprezentowanych na zimowych targach NAMM 2020. Seria składa się z modeli Concert i Mini, które obejmują gitary i basy, a także Dreadnought - wszystkie w różnych konfiguracjach użytego do budowy drewna. Jako pierwsze do oferty firmy trafiły modele Mini.

Traveler Guitar Redlands Mini to dwa modele gitar oraz basów, różniących się topem i wykończeniem - satynowym w przypadku świerku i gloss w wersji wykorzystującej mahoń.

Traveler Guitar Redlands Mini (Spruce)

Traveler Guitar Redlands Mini (Mahogany)

Traveler Guitar Redlands Mini Bass (Spruce)

Traveler Guitar Redlands Mini Bass (Mahogany)

Podobnie jak w przypadku wszystkich pozostałych instrumentów Traveler Guitar, konstrukcja modeli Redlands Mini służy łatwemu transportowi i podróżowaniu. Zarówno gitara, jak i bas charakteryzują się skróconą menzurą wynoszącą 22,15" (562 mm) oraz wagą ok 1,3 kg, a w przemieszczaniu się z instrumentem pomoże dodawany do kompletu futerał. Całkowita długość instrumentów wynosi 33'5" (851 mm). To również jedyne modele w serii Redlands wyposażone we wcięcie korpusu.

Boki i wypukłą płytę tylną instrumentów wykonano z lipy, a topy, obwiedzione czarnym bindingiem z tworzywa ABS, ze świerku lub mahoniu. Wklejany, satynowo wykończony gryf zbudowano z przypominającego mahoń drewna nato, a podstrunnicę o promieniu 12" z drewna blackwood (grenadill). Umieszczono na niej 20 progów, kropki markerów z pearloidu, a także niewielkie logo Traveler Guitar przy 12 progu - znacznie większe znajdziemy na główce, wyposażonej w chromowane, zamknięte klucze o przełożeniu 14:1.

https://travelerguitar.com/