Traveler Guitar – Camper CS-10 i nowe modele Pro

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki TRAVELER GUITAR
Traveler Guitar – Camper CS-10 i nowe modele Pro

Traveler Guitar, lider wśród instrumentów podróżnych, zaprezentował nowy model akustyczny Camper CS-10 oraz odświeżone modele Pro, które pojawią się tego lata w dwóch nowych kolorach.

Traveler Guitar Camper CS-10

Camper CS-10 to pierwszy model z serii Camper, który reprezentuje akustyczne instrumenty o krótkiej skali, z cutaway oraz brzmieniem niczym z pełnowymiarowego instrumentu. CS-10 posiada top z grubego i masywnie brzmiącego świerku Engelmann, który bardzo ładnie podkreśla pasmo wysokiego środka. Profilowany, wypukły tył wykonano z drewna okoumé, który niczym mahoń podkreśla harmoniczne, na bokach znajduje się natomiast sklejka Lacewood. Gryf to nato w konstrukcji set-in, a podstrunnica grenadill (blackwood). Ten wysokiej jakości instrument podróżny posiada struny D’Addario EJ-26.

Traveler Guitar Camper CS-10 będzie oferowany z pokrowcem w zestawie i dostępny na koniec sierpnia w cenie około 1272 PLN.

 

Traveler Guitar Pro Series Standard Matte Black

Pro Series Standard to hybrydowa gitara akustyczno-elektryczna z pickupem piezo (jak w instrumentach elektroakustycznych) oraz przystawką Alnico single-coil, co gwarantuje różnorodne brzmienia w jednym instrumencie. Gitarę o menzurze 24,75" wykonano w konstrukcji neck-through-body z jednego kawałka wschodnio-amerykańskiego klonu cukrowego (i klonową podstrunnicą). Instrument idealnie współpracuje z wzmacniaczami zarówno dla gitary akustycznej, jak i elektrycznej, a dzięki specjalnemu systemowi rezonacji można używać go z załączonymi słuchawkami stetoskopowymi bez zasilania. Wspornik na kolano, można łatwo zdemontować w celu transportu. Gitara posiada w zestawie pokrowiec i wymiarowo mieści się w luku bagażowym w samolocie. Elektronikę uzupełnia trzypozycyjny przełącznik oraz pokrętła Volume i Tone.

Traveler Guitar Pro Series Standard Matte Black posiada struny D’Addario oraz pokrowiec Deluxe Gigbag. Model będzie dostępny pod koniec sierpnia w cenie ok 2064 PLN.

Traveler Guitar Pro Series Mod-X – Vintage White

Zainspirowana pierwszymi instrumentami firmy Traveler Guitar, Pro-Series Mod-X, posiada teraz nowe cechy, które - zgodnie z zapowiedziami producenta - "czynią z instrumentu najlepszą hybrydę elektryczno-akustyczną jaką kiedykolwiek stworzono". Specjalny system In-Body Tuning pozwala na zastosowanie tradycyjnych kluczy gitarowych, usytuowanych w korpusie, dzięki czemu instrument nie potrzebuje główki. W rezultacie, otrzymujemy pełnoskalowy instrument o menzurze 24,75", który jednocześnie jest krótszy o 28% i lżejszy o 58% niż typowa gitara.

Gryf w konstrukcji neck-through-body wykonano z  z jednego kawałka wschodnio-amerykańskiego klonu cukrowego, a na podstrunnicy znalazło się drewno Pau Ferro. Zastosowano podsiodełkowy pickup piezo Traveler Tune-O-Matic oraz humbuckera Dual-Rail, a na pasywną elektronikę składa się również trzypozycyjny przełacznik oraz regulatory Volume i Tone. Traveler Guitar Pro Series Mod-X w kolorze Vintage White posiada struny D’Addario EXL110, demontowane wspornik na kolano i na ramię oraz pokrowiec Deluxe Gigbag.

Model będzie dostępny pod koniec sierpnia w cenie około 2284 PLN

https://travelerguitar.com
www.w-distribution.de