Traveler Travelcaster Deluxe

Newsy
Pozostałe artykuły marki TRAVELER GUITAR
Traveler Travelcaster Deluxe

W kwietniu do sprzedaży trafią nowe modele firmy Traveler - Travelcaster Deluxe.

Firma Traveler Guitar specjalizuje się w produkowaniu gitar przeznaczonych dla wszystkich, którzy chcą podróżować i łatwo transportować swój instrument, ale nie chcą lub nie mogą przenosić się z miejsca na miejsce z gitarą w standardowym rozmiarze.

W tym roku do oferty firmy trafiła całkowicie nowa seria gitar o nieprzypadkowej nazwie Travelcaster Deluxe. Model zachowuje klasyczną menzurę typową choćby dla Fenderów, wynoszącą 25,5" (64,77 cm), ale liczy sobie zaledwie 85 cm długości, przy maksymalnej szerokości korpusu wynoszącej 9", a więc niecałe 23 centymetry. Instrument waży 2,35 kg. Te parametry sprawiają, że w zestawieniu ze standardowym Stratocasterem, Travelcaster jest o 14% krótszy i 35% lżejszy. W istocie kształt i wielkość korpusu Travelcastera przypomina płytkę maskującą Stratocastera razem z doczepionym na zewnątrz mostkiem.


Gitara wyposażona jest 3 pojedyncze przetworniki, regulatory 1 x Volume i 2 x Tone oraz 5-pozycyjny przełącznik. Ponadto zawiera chromowane klucze montowane w układzie 3+3 o przekładni 14:1, duży zawieszony blok mostu tremolo ze stalowymi siodełkami oraz siodełko gryfu z kości.

Korpus Travelcastera wykonano z topoli, a gryf z klonu. Instrument dostępny jest w dwóch typach wykończenia - czarnym z palisandrową podstrunnicą oraz surf green z podstrunnicą wykonaną z klonu. Model sprzedawany jest w komplecie z gig bagiem.

 

Korpus: topola
Gryf: klon
Konstrukcja Bolt-on
Podstrunnica: palisander (wykończenie: black) / klon (wykończenie: surf green)
Promień podstrunnicy: 9,5" (24,13 cm)
Menzura: 25,5" (64,77 cm)
Progi: 22 medium jumbo
Znaczniki: białe kropki
Klucze: chromowane 14:1
Układ elektryczny: 3 × ceramiczny single coil, przełącznik
5-pozycyjny, 1 x Volume, 2 x Tone
Wykończenie: black, surf green

http://travelerguitar.com