Letnie nowości gitar podróżnych Traveler

Newsy
Pozostałe artykuły marki TRAVELER GUITAR
Letnie nowości gitar podróżnych Traveler

Czerwony to nowy trend kolorowy w Traveler Guitar, znanego producenta wysokiej jakości gitar podróżnych. Niebawem pojawią się 3 modele instrumentów w czerwonym kolorze: Travelcaster Deluxe Candy Apple Red, Ultra Light Acoustic Steel Vintage Red oraz Electric Ultra Light Torino Red. Wśród nowości pokażą się też instrumenty EG-1 Blackout Matte Black w matowej czerni, oraz Pro Series Deluxe Mahogany i Pro Series Deluxe Maple w wykończeniu naturalnym.

Traveler Guitar Travelcaster Deluxe Candy Apple Red

Poza modelami w kolorach Surf Green oraz Gloss Black, ta stylowa gitara będzie dostępna tego lata w kolorze Candy Apple Red. Kompaktowy instrument bazuje na ikonie gitar, instrumencie który jest na rynku od ponad 60 lat. Pomimo całkowitej długości jedynie 86 cm (i wadze 1,4 kg), Travelcaster posiada menzurę 64.77 cm! Instrument wyposażono w korpus z topoli, klonowy gryf oraz klonową podstrunnicę (podstrunnica z czarnego orzecha dla modelu Gloss Black) z 22 progami jumbo.

Układ elektryczny tworzą 3 ceramiczne pickupy single coil, 5-pozycyjny przełącznik, potencjometry 1 x Volume oraz 2 x Tone. Całość uzupełnia dwupunktowy mostek vibrato ze stalowym blokiem, kościane siodełko oraz klucze o przełożeniu 14:1. Ten stylowy i rasowo brzmiący instrument posiada także w zestawie pokrowiec. Sugerowana cena Traveler Guitar Travelcaster Deluxe Candy Apple Red to 1583,53 PLN.

 

Traveler Guitar Ultra Light Acoustic Steel Vintage Red

Ten wyjątkowy model podróżnej gitary akustycznej posiada menzurę 628 mm, pasywną elektronikę, pickup Traveler piezo, gryf i korpus z wschodnio-amerykańskiego klonu, podstrunnicę z czarnego orzecha, konstrukcję neck-through, szerokość siodełka 44.4 mm, 22 progi medium nickel silver, osprzęt w kolorze chromu oraz zamknięte klucze z przełożeniem 14:1.

Gitara waży 1,3 kg i ma całkowitą długość 711 mm, struny D’Addario EJ15 oraz wyposażona jest w dedykowany pokrowiec. Sugerowana cena Traveler Guitar Ultra Light Acoustic Steel Vintage Red wynosi 1583,53 PLN.

 

Traveler Guitar Electric Ultra Light Torino Red

Ultra-Light Electric to najmniejsza i najlżejsza gitara w pełnej skali wśród gitar podróżnych. Instrument posiada humbucker o wysokim sygnale wyjściowym, lekki wspornik na kolano, wagę 1,4 kg oraz długość 71.1 cm.

Ultra-Light został zaopatrzony w dedykowany lekki pokrowiec, a całość zmieści się jako bagaż podręczny w samolocie. Traveler Guitar Ultra-Light Electric to idealne rozwiązanie dla wszystkich poszukujących lekkiej i kompaktowej gitary. Sugerowana cena Traveler Guitar Electric Ultra Light Torino Red to 1583,53 PLN

 

Traveler Guitar EG-1 Blackout Matte Black

Traveler EG-1 to elektryczna gitara ze skalą 24 ¾”, oraz kompaktowym, jednoczęściowym mahoniowym korpusem. Gitara zapewnia idealny komfort podróżującemu gitarzyście. Nowatorski system strojenia In-Body-Tuning wyposażony został w klasyczne klucze, które umieszczono w korpusie, jednocześnie eliminując zapotrzebowanie na główkę. W rezultacie, Traveler EG-1 gra i zachowuje się jak normalna gitara, będąc jednocześnie o 27% krótszy oraz 59% lżejszy.

EG-1 posiada pickup “Devastator”, high-gainowy przetwornik zaprojektowany przez Seymour Duncana, który został umieszczony w pozycji mostkowej, dla uzyskania jak najcięższego brzmienia. Instrument posiada także wbudowany wzmacniacz słuchawkowy, który idealnie sprawdzi się do cichego ćwiczenia na. Dzięki specjalnemu przełącznikowi możemy uzyskać brzmienia clean, boost, overdrive oraz distortion (na słuchawkach lub na wzmacniaczu). Płytka gniazda została dodatkowo wyposażona w port AUX-in, tak aby dało się podłączyć zewnętrzne urządzenie audio i grać do swoich ulubionych piosenek czy podkładów.

Przy wadze poniżej 2 kg oraz jedynie 72,4 cm długości, EG-1 Blackout Matte Black to idealne rozwiązanie dla muzyków, którzy potrzebują kompaktowego i lekkiego instrumentu, ale jednocześnie brzmiącego jak normalna gitara. Gitara posiada też dedykowany pokrowiec. Sugerowana cena Traveler Guitar EG-1 Blackout Matte Black wynosi 2639,59 PLN.

 

Traveler Guitar Pro Series Deluxe Mahogany

Pro-Series Deluxe to hybryda gitary akustyczno/elektrycznej, z pickupem piezo (dokładnie takim samym jak w gitarach elektroakustycznych) oraz dwurzędowym humbuckerem, tak aby można było poruszać się w różnych stylach i gatunkach tylko za pomocą jednego instrumentu. Menzura 628mm w konstrukcji “Neck Through Body” zagra świetnie na wzmacniaczach dla gitary elektrycznej czy akustycznej.

Do dyspozycji mamy też słuchawki stetoskopowe dzięki którym wyłapiemy brzmienie z korpusu bez użycia nagłośnienia czy wzmacniacza. Podpórka na kolano jest zdejmowalna. W transporcie, gitara łatwo zmieści się w dedykowanym pokrowcu, tak aby wpasować się w przepisowe rozmiary bagażu pordęcznego w samolocie. Ten elegancki instrument wyposażono w złoty osprzęt.

Traveler Guitar Pro Series Deluxe Maple

 

Ta wersja jest identyczna z instrumentem Traveler Guitar Pro Series Deluxe Mahogany. Jednakże, dla gryfu i korpusu zastosowano klon zamiast mahoniu. Sugerowana cena Traveler Guitar Pro Series Deluxe Mahogany oraz Maple to 2639,59 PLN.

 

Wszystkie zaprezentowane nowości Traveler dostępne będą w drugiej połowie sierpnia 2018.

 

https://travelerguitar.com

www.w-distribution.de