Traveler Guitar prezentuje serię Vaibrant

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki TRAVELER GUITAR
Traveler Guitar prezentuje serię Vaibrant

Firma Traveler Guitar zaprezentowała nową serię Vaibrant złożoną z dwóch modeli inspirowanych Steve Vaiem.

Gdyby nie wystarczyła nazwa Vaibrant, wystarczy tylko rzut oka na nowe modele Traveler Guitar, stylizowane na linię Ibanez JEM, aby zorientować się, który gitarzysta zainspirował projektantów firmy. Vaibrant Series składa się z dwóch modeli: Deluxe V88X i Standard V88S stanowiących swoisty hołd dla lat '80 i zaprojektowanych do używania "podczas podróży, w studio, na scenie, Marsie, gdziekolwiek".

Traveler Guitar Deluxe V88X

Wyższy model z serii Vaibrant, Deluxe V88X posiada jesionowy korpus, klonowy gryf oraz hebanową lub klonową podstrunnicę i będzie dostępny w dwóch wersjach wykończenia: Hot Pink i Cosmic Black. Na konfigurację przetworników H-S-H składają się humbuckery V88D oraz V88D Single Coil w wersjach kolorystycznych Slime Green i Hot Pink. Kolorowe są również pokrętła Volume i Tone (Slime Green lub Electric Yellow), a także markery - kropki Slime Green lub Custom Vaibrant. Gitara posiada mostek Floyd Rose 1000FRT w wykończeniu Black Nickel.

Traveler Guitar Standard V88S

Standardowy, nieco mniej kolorowy model z serii Vaibrant, Standard V88S posiada również jesionowy korpus oraz klonowy gryf i podstrunnicę. Instrument będzie oferowany w trzech wersjach wykończenia: Electric Yellow, Hot Pink i Slime Green. Na konfigurację przetworników H-S-H składają się humbuckery V88S oraz V88S Single Coil w czarnym kolorze. Czerń zachowano również przy pokrętłach regulatorów, markerach w kształcie kropek i osprzęcie, na który składa się m.in. firmowy blokowany mostek tremolo.

Menzura obydwu modeli wynosi 25,5". Mają one trafić do oferty Traveler Guitar w połowie 2019 roku i będą sprzedawane z twardym futerałem Deluxe w komplecie.

https://travelerguitar.com