Traveler Guitar LTD EC-1

Newsy
Pozostałe artykuły marki TRAVELER GUITAR
Traveler Guitar LTD EC-1

Firma Traveler Guitar zaprezentowała nowy model LTD EC-1 stworzony we współpracy z lutnikami ESP.

W rezultacie tej kolaboracji powstał model Traveler LTD EC-1, elektryczna podróżna gitara o pełnej menzurze 24 3/4" oparta na bestselerowej serii LTD EC. LTD EC-1, zgodnie z założeniami będący połączeniem wyposażenia LTD i innowacyjnej technologii Traveler Guitar, zapowiadany jest jako idealna gitara podróżna dla wszystkich ceniących sobie instrumenty ESP. Najnowszą wersja instrumentu jest LTD EC-1 w czarnym wykończeniu.

Korpus arch-top oraz gryf instrumentu o konstrukcji Bolt-on wykonano z mahoniu, a podstrunnicę z palisandru pomalowanego na hebanowy kolor. Gitarę zdobi 6-warstwowy binding Vintage Cream/Black. Na podstrunnicy o promieniu 15,75" znalazły się 22 progi jumbo oraz markery LTD z pearloidu. Dzięki mniejszym rozmiarom i rezygnacji z główki, LTD EC-1 jest o 24% krótszy i 29% lżejszy od modeli serii LTD EC, a przy tym zapewnia pełną menzurę LTD EC wynoszącą 24 3/4". Gitara mierzy 76,20 cm długości a korpus ma 26,6 cm szerokości.


Rezygnacja z główki skłoniła projektantów do zastosowano systemu In-Body Tuning - strojenia przy pomocy standardowych blokowanych, złoconych kluczy o przekładni 14:1, umiejscowionych w dwóch rzędach w korpusie. Ponadto instrument wyposażony jest w anodowany, złocony osprzęt i regulowany mostek tune-o-matic.

Na pokładzie gitary znalazł się zaprojektowany przez ESP pełnowymiarowy, aktywny humbucker ALH-200B, regulatory Volume i Tone, a także standardowe wyjście 1/4", wyjście słuchawkowe 1/8" oraz wejście aux-in 1/8" umożliwiające podłączenie do gitary urządzeń mobilnych. Umieszczony na pokładzie wzmacniacz słuchawkowy Traveler Guitar V2, zasilany dwoma bateriami AAA, pozwala na grę na pełnej głośności bez niepokojenia sąsiadów. Wzmacniacz posiada ustawienia Clean, Boost, Overdrive i Distortion oraz aktywny equalizer dający możliwość obcięcia lub podbicia sygnału o 12dB.

Traveler Guitar LTD EC-1 dostępny jest w wykończeniu Vintage Black Matte z pokrowcem w komplecie. W ofercie wciąż znajduje się również wcześniejszy model LTD EC-1 w białym wykończeniu.

http://travelerguitar.com