Nowe modele Charvel USA Select DK24 HSS 2PT CM

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki CHARVEL
Nowe modele Charvel USA Select DK24 HSS 2PT CM

Charvel zaprezentował cztery najnowsze modele z linii USA Select - DK24 HSS 2PT CM.

Przygotowane przez Custom Shop Charvela nowe modele to USA Select DK24 HSS 2PT CM w wykończeniu Quicksilver z chromowanym osprzętem i Satin Black ze złotym osprzętem oraz USA Select DK24 HSS 2PT CM QM w wersji Autumn Glow i Blue Burst - obydwa z topami z klonu wzorzystego i naturalnym bindingiem.

Gitary posiadają olchowe korpusy typu Dinky z wyfrezowanym wcięciem oraz miejscem łączenia z gryfem w celu podniesienia komfortu, szybkości i dostępu do wszystkich pozycji na podstrunnicy. Do budowy gryfu oraz podstrunnicy posłużył karmelizowany (czyli poddany działaniu wysokiej temperatury) klon płomienisty. Gryf przykręcony jest czterema śrubami, wzmocniony grafitowym prętem oraz wykończony ręcznie polerowanym lakierem poliuretanowym. Łatwa regulacja pręta możliwa jest dzięki okrągłej nakrętce od strony pickupa.

 

USA Select DK24 HSS 2PT CM Quicksilver 

USA Select DK24 HSS 2PT CM Satin Black

Podstrunnica o zaokrąglonych krawędziach i zmiennym promieniu 12"-16" (304,8 mm - 406,4 mm) mieści 24 progi jumbo ze stali nierdzewnej, markery z pearloidu, świecące w ciemnościach boczne znaczniki pozycji oraz siodełko Graph Tech TUSQ XL. Konstrukcję uzupełnia licencjonowana główka Stratocastera. Menzura instrumentu wynosi 25,5" (648 mm).

W modelach USA Select DK24 HSS 2PT CM oraz DK24 HSS 2PT CM QM zamocowano przetworniki w układzie HSS - mostkowy humbucker Custom Seymour Duncan Full Shred SH-10B oraz Seymour Duncan Custom Flat Strat SSL-6 Single-Coil w pozycji środkowej i Seymour Duncan Custom Flat Strat SSL-6 RWRP Single-Coil przy gryfie. Pickupy sterowane są pieciopozycyjnym przełącznikiem oraz dwoma gałkami w stylu Stratocastera: Volume (z potencjometrem EVH Bourns Low Friction 500K) i Tone typu No-Load (w zakresie od 1 do 9 pracuje jak klasyczny regulator barwy, a przy maksymalnym odkręceniu na 10 sygnał zupełnie omija potencjometr, co skutkuje jeszcze bardziej krystaliczną barwą).

Na osprzęt składają się blokowane klucze Sperzel Die-Cast, mostek Gotoh Custom 510 Tremolo z grubym mosiężnym blokiem i siodełkami z tytanu oraz znane ze stratowych konstrukcji gniazdo wejściowe umieszczono w ścięciu z tyłu korpusu.

USA Select DK24 HSS 2PT CM QM Autumn Glow

USA Select DK24 HSS 2PT CM QM Blue Burst

https://www.charvel.com/