Charvel prezentuje nowy model USA Select DK24

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki CHARVEL
Charvel prezentuje nowy model USA Select DK24

Na targach NAMM 2019 Charvel zaprezentował zupełnie nowy model USA Select DK24 HH 2PT CM.

Charvel USA Select DK24 HH 2PT CM jest - "kunsztowną, zbudowaną w USA gitarą zaprojektowaną dla nowoczesnych graczy o wyrobionym guście". Pod tym opisem kryje się nowy, wykonany w Custom Shopie w kalifornijskiej Coronie model z zainicjowanej w 2016 roku flagowej serii USA Select, która w założeniu ma sięgać do korzeni marki i prezentować instrumenty o najwyższej jakości.

Charvel USA Select DK24 HH 2PT CM posiada olchowy korpus o profilu Dinky i będzie dostępny w dwóch wersjach wykończenia Oxblood i Satin White. Przykręcany czterema śrubami gryf wykonano z dwóch kawałków przypalanego klonu (nazwanego 'caramelized maple') wycinanego metodą quartersawn i wzmocniono grafitowym prętem oraz pokryto ręcznie kładzionym lakierem uretanowym. Szybkiej grze i łatwemu dostępowi do wyższych progów służy również wyprofilowanie tylnej części gryfu oraz łączenia gryfu z korpusem. Przypalany klon posłużył także do budowy podstrunnicy o zmiennym promieniu 12"-16" i zaokrąglonych krawędziach. Umieszczono na niej 24 progi jumbo ze stali nierdzewnej, perłowe markery oraz siodełko Graph Tech TUSQ XL. Instrument posiada ponadto boczne znaczniki pozycji Luminlay ułatwiające grę na ciemnej scenie. Główka to oczywiście kształt Stratocastera na licencji Fendera.Konfiguracja zainstalowanych na pokładzie przetworników obejmuje humbuckery Seymour Duncan - Custom Full Shred SH-10B przy mostku i Alnico II Pro APH-1N pod gryfem. Układ uzupełnia pięciopozycyjny przełącznik (poz. 1 - humbucker mostek, poz. 2 - zewnętrzne cewki obu pickupów, poz. 3 - oba humbuckery, poz. 4 - wewnętrzne cewki obu pickupów, poz. 5 - humbucker gryf), dwupozycyjny przełącznik toggle umożliwiający uzyskanie wymienionych kombinacji w połączeniu szeregowym lub równoległym oraz regulatory Volume i Tone. Gałka tonów działa w trybie No-Load, gdzie w zakresie od 1 do 9 pracuje jak klasyczny regulator barwy, a w maksymalnym odkręceniu na 10 staje się "niewidoczna" dla układu, a sygnał zupełnie omija potencjometr co skutkuje transparentną, jeszcze bardziej krystaliczną barwą.

Na osprzęt instrumentu składają się ponadto: mostek tremolo Gotoh Custom 510 typu recessed, czyli umieszczony w wyfrezowanej wnęce, wyposażony w tytanowe siodełka i mosiężną platformę oraz blokowane klucze Sperzela, wykonane w USA.

http://www.charvel.com