Nowe modele Charvel Pro-Mod DK24 HH 2PT CM

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki CHARVEL
Nowe modele Charvel Pro-Mod DK24 HH 2PT CM

Na targach Summer NAMM 2019 Charvel zaprezentuje dwa nowe modele Pro-Mod DK24 HH 2PT CM.

Gitary Charvel Pro-Mod DK24 HH 2PT CM przeznaczone są dla "progresywnych gitarzystów poszukujących niezrównanych możliwości brzmieniowych". Klasyczne korpusy typu Dinky wykonane z olchy posiadają specjalne wyprofilowania kopyt łączących gryf z korpusem oraz wyprofilowane wcięcia w korpusie, co ma zapewnić swobodną wędrówkę po podstrunnicy.

 

Model Pro-Mod DK24 HH 2PT CM dostępny będzie w czterech wersjach wykończenia na wysoki połysk lub satynowych: Gloss Black, Matte Blue Frost, Satin Burgundy Mist i Three-Tone Sunburst.

 

Model Pro-Mod DK24 HH 2PT CM QM posiada top z klonu wzorzystego w wykończeniu Chlorine Burst.

Przykręcane czterema śrubami gryfy oraz podstrunnice instrumentów zbudowano z klonu poddanego wysokiej temperaturze. Wzmocniony grafitowym prętem gryf, o profilu służącym większej szybkości, wykończono ręcznie kładzionym lakierem uretanowym zapewniającym gładką grę. Podstrunnica o zaokrąglonych krawędziach cechuje się zmiennym promieniem 12"-16". Umieszczono na niej 24 progi jumbo, markery z pearloidu w kształcie kropek, boczne znaczniki pozycji Luminlay oraz siodełko Graph Tech TUSQ XL. Główka to oczywiście Stratocaster na licencji Fendera.

Zgodnie z nazwą, na wyposażeniu nowych gitar Pro-Mod DK24 znalazła się para humbuckerów. Są to pickupy Seymour Duncan - mocowane bezpośrednio do korpusu Custom Full Shred SH-10B przy mostku i Alnico II Pro APH-1N przy gryfie. Za pracę pickupów odpowiada pięciopozycyjny przełącznik oraz dwa dodatkowe przełączniki mini toggle które służą do wyboru szeregowego lub równoległego łączenia cewek. Całość uzupełniają pojedyncze pokrętła Volume i Tone w pożyczonym od Stratocastera designie. Pierwsze z nich wyposażono w potencjometr EVH Bourns Low Friction (500K), drugie posiada opcję No-Load. Przypomnijmy, że oznacza ona, iż od pozycji jeden do dziewięć potencjometr pracuje jako standardowy regulator barwy, natomiast po wyborze pozycji dziesiątej obwód rozłącza się a filtr nie wpływa na barwę instrumentu, co pozwala na uzyskanie naturalnego brzmienia gitary.

Na pozostałe wyposażenie Charvel Pro-Mod DK24 HH 2PT CM składają się: chromowany hardware, mostek Gotoh Custom 510 Tremolo oraz blokowane klucze Charvel.

 

https://www.charvel.com