Charvel Pro-Mod DK22 SSS 2PT CM

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki CHARVEL
Charvel Pro-Mod DK22 SSS 2PT CM

Charvel zaprezentował całkowicie nowy model Pro-Mod DK22 SSS 2PT CM, dostępny w trzech wersjach kolorystycznych.

Zdaniem firmy, Pro-Mod DK22 SSS 2PT CM został zaprojektowany z myślą "o nowej generacji gitarzystów, z nieskrępowaną niczym wizją muzyczną i wszechstronnością". Instrument posiada olchowy korpus typu Dinky wprost zapraszający do dobrego shreddingu, dzięki wyprofilowanemu łączeniu gryfu z korpusem i cutawayem oraz wygodnemu ścięciu pod żebra - wszystko to z myślą o gładkiej i płynnej grze. Gitara dostępna jest w trzech opcjach wykończenia Electric Blue, Pharaohs Gold i Gloss Black. Pierwsze dwa posiadają przetworniki i pokrętła regulatorów w kolorze pergaminu, podczas gdy jednolitą kolorystykę wersji Gloss Black utrzymują przetwornik i gałki w kolorze czarnym.

Przykręcany czterema śrubami, wzmocniony grafitowym prętem gryf wykonano z karmelizowanego (czyli poddanemu wysokiej temperaturze) klonu. Gryf został wykończony ręcznie kładzionym lakierem uretanowym ułatwiającym szybką grę, posiada boczne, świecące w ciemnościach znaczniki pozycji Luminlay oraz łatwy dostęp do regulacji krzywizny, poprzez nakrętkę umieszczoną od strony przetwornika gryfowego. Za maksymalizacje komfortu gry odpowiada także podstrunnica z przypiekanego klonu o zmiennym promieniu 12"-16" (304,8 mm - 406,4 mm) i zaokrąglonych krawędziach. Nabito na niej 22 progi jumbo oraz umieszczono kropki znaczników pozycji z pearloidu i siodełko Graph Tech TUSQ XL.

Charvel Pro-Mod DK22 SSS 2PT CM uzbrojono w trio przetworników Custom Seymour Duncan - przy mostku mini humbucker Hot Rails Strat SHR-1B z magnesami sztabkowymi oraz Flat Strat SSL-6 w pozycji środkowej i Flat Strat SSL-6 RWRP przy gryfie. Za kontrolę odpowiada pięciopozycyjny przełącznik (poz. 1 - pełny mostek, poz. 2 - wewnętrzna cewka pickupa mostkowego i środek, poz. 3 - zewnętrzna cewka pickupa mostkowego i gryf, poz. 4 - gryf i środek, poz. 5 - gryf), a także stratowe pokrętła Volume (z potencjometrem EVH Bourns Low Friction (500K)) oraz No-Load Tone (od pozycji jeden do dziewięć potencjometr pracuje jako standardowy regulator barwy, natomiast po wyborze pozycji dziesiątej obwód rozłącza się a filtr nie wpływa na barwę instrumentu, co pozwala na uzyskanie naturalnego brzmienia gitary).

Osprzęt gitary uzupełnia mostek Gotoh Custom 510 Tremolo oraz blokowane klucze Charvel Die-Cast.

 

https://www.charvel.com/