Strymon kończy produkcję OB.1 Compressor & Clean Boost

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki STRYMON
Strymon kończy produkcję OB.1 Compressor & Clean Boost

Firma Strymon poinformowała o zakończeniu produkcji efektu OB.1 Compressor & Clean Boost.

Decyzja ta zapewne nie przyszła łatwo, ponieważ analogowy OB.1 Compressor & Clean Boost był pierwszym efektem, który w lipcu 2009 roku pojawił się pod marką Strymon. Studyjny, optyczny kompresor najwyższej jakości, połączony z czystym boosterem podkręcającym brzmienie ulubionego wzmacniacza został doskonale przyjęty na całym świecie i znalazł się w pedalboardach wielu muzyków, którzy stali się pierwszymi klientami firmy.

Jak informuje Strymon, duże trudności w stałym pozyskiwaniu fotorezystorów, będących optycznym elementem OB.1, sprawiły, że produkcja efektu napotykała ostatnio duże trudności, a firma nie była w stanie wytwarzać stałych ilości urządzenia. W związku z tą sytuacją Strymon podjął decyzję o zakończeniu produkcji efektu OB.1 Compressor & Clean Boost.

"Z przykrością przyjmujemy zakończenie produkcji naszego pierwszego efektu. Jednocześnie jesteśmy wdzięczni wszystkim użytkownikom OB.1 za wspaniałą muzykę, która powstała w ciągu tych lat, dzięki naszemu urządzeniu. Dziękujemy, że pomogliście nam zaistnieć na rynku i osiągnąć sukces z naszym pierwszym efektem."

Jednocześnie Strymon poinformował, że nie posiada już żadnych egzemplarzy OB.1 w swoim sklepie internetowym, więc wszyscy zainteresowani powinni poszukać u dilerów marki. Później pozostanie już tylko rynek wtórny i zapewne wyższe ceny.

https://www.strymon.net/

http://guitarcenter.pl