Strymon Conduit: nowy MIDI hub

Newsy

Krzysztof Inglik

Strymon Conduit: nowy MIDI hub

Nowy, funkcjonalny interfejs MIDI, który będzie współpracować z dowolnym efektem podłogowym wyposażonym w gniazdo MIDI ¼ cala...

Strymon wprowadził do oferty kostkę o nazwie Conduit, która jest interfejsem MIDI klasy premium, dedykowanym efektom gitarowym, wyposażonym w gniazdo MIDI ¼ cala. Dodatkowo, efekt ma najlepsze z dostępnych kostek TRS MIDI (jak twierdzi producent) połączenie USB z komputerem.

Conduit jest łatwo ustawić do swoich potrzeb, dzięki zastosowanej tu filozofii plug-in-and-go (podłącz i graj). Każdy z czterech 2-kierunkowych złącz TRS można konfigurować niezależnie. Wbudowana izolacja zapewnia czystość sygnału, z której słynie Strymon. A jeśli wasz efekt potrzebuje jedynie sygnału MIDI, to do pojedynczego złącza TRS można podpiąć dwa różne efekty, dzięki opcji „DUAL MODE” (i opcjonalnego kabla rozdzielającego TRS).

Strymon zaprojektował Conduita z myślą o niezawodności, więc jest skonstruowany jak skała, zapewniając solidny interfejs USB MIDI pomiędzy komputerem i efektami. Zastosowań kreatywnych jest tu wiele – wysyłanie komunikatów MIDI z sekwencera, by uzyskać idealnie zsynchronizowane zmiany efektów, automatyka zmian presetów, ładowanie i zapisywanie presetów, czy wysyłanie komunikatów SYSEX – a wszystko to z komputera.

Od razu po wyjęciu z pudełka, bez żadnych dodatkowych ustawień, gniazda TRS Conduita są skonfigurowane do bezproblemowej pracy z kostkami Strymona. Inne konfiguracje można łatwo uzyskać dzięki wbudowanym przełącznikom DIP – nie są do tego potrzebne żadne narzędzia, ani przejściówki. Jeśli potrzebne jest więcej gniazd TRS MIDI, wystarczy podpiąć drugiego Conduita.

Strymon Conduit: dane techniczne:

  • Jeden 5-pinowy interfejs DIN MIDI (IN/OUT)
  • Cztery 2-kierunkowe porty 1/4" TRS MIDI
  • Pięć diod LED sygnalizujących status MIDI
  • Jeden kabel USB Type-C do USB-A (męskiego)
  • Lekka, kompaktowa obudowa z anodyzowanego aluminium
  • Waga 141 g
  • Wymiary: 7,2 cm gł. / 9 cm szer. / 3,8 cm wys

www.strymon.net