Strymon prezentuje Volante Magnetic Echo Machine

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki STRYMON
Strymon prezentuje Volante Magnetic Echo Machine

Najnowszym efektem marki Strymon jest wielogłowicowy delay stereo Volante Magnetic Echo Machine.

Wyposażony w cztery wirtualne głowice odtwarzające, Strymon Volante ma za zadanie oddać brzmienie prawdziwych, ikonicznych wielogłowicowych taśmowych efektów opóźniających dźwięk. Na jego pokładzie znalazły się trzy rodzaje echa magnetycznego: Drum Echo, Tape Echo i Studio Echo (wybierane przełącznikiem Type), a także looper oraz vintage'owy pogłos sprężynowy. Tryb Drum Echo odtwarza każdy aspekt brzmienia magnetycznego echa perkusyjnego. Tape Echo to oczywiście wielogłowicowe echo taśmowe cechujące się miękkim dźwiękiem charakterystycznym dla saturacji taśmowej oraz niedoskonałościami i zniekształceniami nieliniowymi, nieodłącznie związanymi z tymi urządzeniami. Studio Echo nawiązuje do klasycznych konstrukcji szpulowych z lat '50 i '60 budowanych w celu dokładnego odtworzenia pełnego zakresu sygnału audio - w tym trybie Volante dostarcza najczystszego brzmienia zdolnego do utrzymania wielkiej ilości powtórzeń z minimalnymi zniekształceniami.

 

Ponadto Volante posiada indywidualną kontrolę wirtualnych głowic (przy pomocy umieszczonych w centrum ośmiu przycisków, sterujących głośnością głowicy odtwarzającej oraz włączających lub wyłączających feedback, regulowany pokrętłem Repeats). Przełącznik Speed pozwala na ustawienie prędkości echa (half (400 ms - 4s), normal (200 ms - 2s), double (100 ms - 1s)), pokrętło Spacing reguluje odległość między głowicami wpływając na czas delaya, a pokrętło Time reguluje czas delaya na czwartej głowicy. Pozostałe regulatory to Rec Level, Mechanics, Echo Level, Low Cut, Wear oraz Spring. Ponadto na pokładzie znalazł się tryb Sound on Sound uruchamiany i sterowany przy pomocy foodswitchy On, Favorite i Tap Tempo. Po jego włączeniu można zatrzymać i ponownie włączyć pętlę, ustawić nieskończone echo, odwrócić odtwarzanie, albo przełączyć w tryb ćwierćnutowy.

Strymon Volante cechuje się analogowym torem sygnału z zerową latencją, posiada True Bypass, wejście i wyjście stereo, gniazda USB oraz MIDI In i MIDI Out. Efekt wyposażony jest w lekką i wytrzymałą obudowę z anodowanego aluminium w oliwkowym kolorze i został w całości wykonany w USA.

Więcej informacji w filmie oraz na stronie producenta.

 

https://www.strymon.net