Washburn Nele - nowa sygnatura Nuno Bettencourta

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki WASHBURN
Washburn Nele - nowa sygnatura Nuno Bettencourta

Poznaliśmy szczegóły zaprezentowanej po raz pierwszy na targach NAMM 2020 najnowszej sygnatury Nuno Bettencourta - Washburn Nele.

Nuno Bettencourt to kluczowy artysta ze stajni Washburna, a bogata kolekcja jego sygnatur z logo marki powiększyła się w tym roku o nowy model - Nele, który będzie dostępny w dwóch nieco różniących się wersjach: Standard i Deluxe. Obydwa budowane są w amerykańskim Custom Shopie firmy.

Nuno Bettencourt: "Jestem podekscytowany nowym modelem Nele i jego wieloma możliwościami brzmieniowymi. Poza humbuckerami typu stacked, sześciopozycyjny przełącznik zapewnia wiele nowych, kreatywnych możliwości. Używałem tej gitary podczas nagrywania nadchodzącego albumu Extreme."

Washburn Nele Standard posiada korpus z jesionu bagiennego, klonowy gryf oraz podstrunnicę z klonu 'ptasie oczko' z akrylowymi markerami.

Washburn Nele Deluxe to korpus z jesionu bagiennego z topem z klonu wzorzystego, gryf z klonu 'ptasie oczko' oraz hebanowa podstrunnica z markerami z pearloidu.

Modele posiadają naturalne, matowe wykończenie uwypuklające usłojenie drewna oraz złoty osprzęt. Wyposażone są w 22 progi, siodełko Black TUSQ XL o szerokości 43 mm, klucze Grover Exclusive o przełożeniu 18:1 oraz mostek Gotoh GTC201.

Na uwagę zasługuje układ elektroniczny w układzie Telecastera, ale oparty na dwóch humbuckerach typu stacked, czyli z cewkami ustawionymi jedna nad drugą. Washburn Nele uzbrojono w gryfowy humbucker Seymour Duncan Vintage Stack (STK-T1N). Stylizowany na singla, ale pozbawiony typowego dla nich szumu, pickup ten jest budowany ręcznie w Santa Barbara w Kalifornii. Drugim przetwornikiem w obudowie singla jest mostkowy Bill Lawrence L-250 (L-250TB) oferujący brzmienie i dynamikę przetwornika typu single coil oraz ciepłe i czyste brzmienie humbuckera. Są one regulowane pojedynczym pokrętłem Volume oraz innowacyjnym, sześciopozycyjnym przełącznikiem "Freeway Ultra" dającym dostęp do trzech standardowych oraz trzech dodatkowych ustawień. Pozycje przełącznika to: 1 - gryf, 2 - mostek + gryf, 3 - mostek, 4 - mostek + gryf szeregowo w fazie, 5 - mostek + gryf szeregowo w przeciwfazie, 6 - mostek + gryf równolegle w przeciwfazie.

 

 

https://www.washburn.com/