Dwa nowe modele w serii Washburn Idol

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki WASHBURN
Dwa nowe modele w serii Washburn Idol

Seria Idol, zaprezentowana po raz pierwszy przez Washburna równe 20 lat temu, powiększyła się w tym roku o dwa nowe modele.

Seria Idol mająca być pierwotnie nowym spojrzeniem na gitarę z gibsonowskim kształtem i pojedynczym wcięciem, składa się z dwóch typów modeli - Standard, opartym na oryginalnym modelu Washburn WI64 oraz T, czerpiącym inspirację z Washburna WI36 wyposażonego w singla przy mostku i przetwornik typu lipstick przy gryfie. Idol wrócił na scenę po latach przerwy podczas ubiegłorocznych targów Summer NAMM 2018, kiedy zaprezentowano dwa nowe modele - Standard 26 (WIS26MRK-D) i T16 (WIT16VSK-D). W tym roku seria Idol powiększy się o kolejne dwa nowe instrumenty - Standard 160 i T160, które zadebiutowały podczas zimowej odsłony NAMM 2019.

Washburn Idol Standard 160 (WIS160B-O-U)

Standard 160 posiada korpus o klasycznym kształcie Idol, wykonany z lipy i wykończony w wersji Gloss Black. Przykręcany gryf zbudowano z klonu cukrowego, a podstrunnicę z drewna Ovangkol. Jak w przypadku wszystkich pozostałych modeli Standard menzura gitary wynosi 24,75".

Na pokładzie instrumentu znalazły się 22 progi, markery w kształcie kropek, mostek Tune-O-Matic ze stopbarem i klucze Diecast. Na układ elektroniczny składają się dwa humbuckery Duncan Designed, każdy z dedykowanym pokrętłem Volume i Tone oraz trzypozycyjny przełącznik.

Washburn Idol T160 (SKU: WIT160B-O-U)

Również T160, o menzurze wynoszącej 25,5", posiada korpus z lipy, gryf z klonu cukrowego, podstrunnicę z drewna Ovangkol oraz wykończenie Gloss Black zestawione z chromowanym osprzętem. Ponadto 22 progi, kropki znaczników pozycji oraz klucze Diecast.

Gitarę wyposażono w mostek Wilkinson Ashtray z trzema mosiężnymi siodełkami oraz przetworniki single-coil TE 103 Duncan Designed Stack Technology, sterowane pojedynczymi regulatorami głośności i barwy oraz trzypozycyjnym przełącznikiem.

https://www.washburn.com