Nowy Washburn Nuno Bettencourt 4N USA

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki WASHBURN
Nowy Washburn Nuno Bettencourt 4N USA

Wśród tegorocznych nowości Washburna znalazł się nowy model 4N USA sygnowany przez najważniejszego artystę marki - Nuno Bettencourta.

N4 - legendarny, firmowy model Bettencourta funkcjonuje już na rynku - w przeróżnych konfiguracjach - od blisko trzech dekad. W tym roku linię sygnowanych instrumentów gitarzysty powiększy kolejny model z tej rodziny. Nie będzie nim jednak N4, tylko... 4N.

Washburn zawsze kładł nacisk na jak najwierniejsze odtworzenie specyfikacji oryginalnego modelu Nuno. Tym razem Chris Meade, szef Custom Shopu Wasburna miał nawet zaprojektować specjalne urządzenia, służące do jak najdokładniejszego pomiaru gryfu gitary. Z podobną pieczołowitością ekipa firmy podeszła do innych detali.

Podobnie jak ostatnie wcielenia N4, Washburn Nuno Bettencourt 4N USA posiada olchowy korpus, gryf z klonu ptasie oczko oraz hebanową podstrunnicę i wykończenie Matte Natural z logo 4N. Zastosowano oczywiście znany z wcześniejszych modeli specjalny system mocowania gryfu o nazwie Stephens Extended Cutaway, składający się z pięciu nietypowo rozmieszczonych śrub mocujących gryf z korpusem. Ułatwia to dostęp do wyższych progów i cieszy się popularnością wśród shredderów. Na podstrunnicy umieszczono 22 progi, markery w kształcie kropek oraz siodełko Kahler.

Na układ elektroniczny złożyła się znana para humbuckerów Seymour Duncan ’59 przy gryfie oraz Bill Lawrence L-500 przy mostku. Są one sterowane trzypozycyjnym przełącznikiem oraz pojedynczym regulatorem głośności. Osprzęt uzupełnia mostek Floyd Rose Original Tremolo montowany we wnęce w korpusie i uzbrojony w system strojenia Buzz Feiten Tuning System oraz klucze Grover o przełożeniu 18:1.

 

 

https://www.washburn.com