Ortega Thomas Zwijsen Signature

Newsy
Pozostałe artykuły marki ORTEGA
Ortega Thomas Zwijsen Signature

Do oferty firmy Ortega trafił nowy model sygnowany przez belgijskiego gitarzystę Thomasa Zwijsena.

Thomas Zwijsen dał się poznać m.in. jako świetny interpretator utworów Iron Maiden przearanżowanych na gitarę akustyczną, co doprowadziło go między innymi do współpracy z byłym wokalistą Ironów - Blaze Bayley'em. Zwijsen grywał również w duecie z innym endorserem Ortegi, Benem Woodsem, a skoro Woods niedawno doczekał się własnego sygnowanego modelu, nic nie stało na przeszkodzie, żeby to samo wyróżnienie spotkało również Zwijsena.

Gitara Ortega Guitars Thomas Zwijsen Signature (TZSM) została zaprojektowana zgodnie ze wskazówkami i pod nadzorem Zwijsena. Każdy model z tej limitowanej do 66 egzemplarzy i produkowanej w Hiszpanii serii posiada tą samą specyfikację, jak model używany przez Zwijsena, wliczając w to customowy, satynowy gryf i elektronikę Fishman Classica Blend.

Gitara posiada korpus w rozmiarze 4/4 z wcięciem, jednolity top ze świerku w wykończeniu gloss oraz satynowe boczki i tył z drewna Red Gum, a także mahoniowy, wąski gryf. Podstrunnicę wykonano z hebanu, z kolei palisander zastosowano do bindingu podstrunnicy i korpusu oraz budowy mostka Ortega.

Ortega Guitars Thomas Zwijsen Signature wyposażono w 19 progów, sygnowaną rozetę z masy perłowej, palisandru i klonu, pozłacane klucze z czarnymi główkami, elektronikę Fishman Classica Blend z wbudowanym przetwornikiem piezo oraz wyjście jack 1/4". Menzura instrumentu wynosi 650 mm. Gitara wyposażona jest oczywiście w twardy futerał.

https://ortegaguitars.com