Jackson Pro Series Signature Misha Mansoor Juggernaut HT7P

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki JACKSON
Jackson Pro Series Signature Misha Mansoor Juggernaut HT7P

Bogata kolekcja modeli Jackson Juggernaut, sygnowanych przez gitarzystę Periphery, powiększyła się o kolejny model - siedmiostrunowy HT7P w wykończeniu Black Burst Burl.

Od momentu wprowadzenia do oferty Juggernauta, opracowanego zgodnie z wymaganiami Mishy Mansoora i opartego na kombinacji modeli Dinky i Soloist, Jackson regularnie powiększa kolekcję sygnatur gitarzysty Periphery o kolejne instrumenty. W tym roku światło dzienne ujrzały już odświeżone modele Pro Series Signature Misha Mansoor Juggernaut HT6 (w wersji Chlorine Burst, Matte Blue Frost i Satin Black), HT6QM (z topem z klonu wzorzystego) oraz HT7 (w wykończeniu Blue Sky Burst i Neon Orange).

Letnią nowością jest kolejna wersja siedmiostrunowego HT7 - Pro Series Signature Misha Mansoor Juggernaut HT7P. Tym razem posiada ona nowy, wzorzysty top wykonany z drewna topoli z dużą ilością sęczków (Poplar Burl), w wykończeniu Black Burst Burl, na wysoki połysk. Instrument cechuje się również dopasowaną kolorystycznie główką oraz czarnym osprzętem.

Korpus gitary wykonano z lipy, natomiast gryf oraz podstrunnicę z przypiekanego (czy też zgodnie z terminologią Jacksona, karmelizowanego) klonu. Wykończony olejowo gryf posiada grafitowe wzmocnienie i został przykręcony do korpusu czterema śrubami, których główki zostały wpuszczone w wyfrezowane otwory. Dostęp do regulacji krzywizny gryfu następuje od strony korpusu. Połączenie typu Scarf Joint łączy gryf z charakterystyczną dla Juggernautów główką Jackson AT-1 z układem kluczy 4+3 (w modelach sześciostrunowych główka ta stosowana jest w wersji odwróconej, co pomaga Mishy rozpoznawać podobne do siebie instrumenty na scenie). Podstrunnica o promieniu 20" (508 mm) cechuje się zaokrąglonymi krawędziami i mieści 24 progi jumbo oraz umieszczone po bokach białe kropki markerów. Nie zabrakło również dodatkowych, bocznych, luminescencyjnych znaczników pozycji. Szerokość siodełka wynosi 1,75" (44,45 mm), zaś menzura 26,5" (673 mm). 

W układzie elektronicznym zastosowano oczywiście opracowane wspólnie z Mansoorem humbuckery Jackson MM1 - nieosłonięte i przykręcone bezpośrednio do korpusu. Ich praca regulowana jest pięciopozycyjnym przełącznikiem oraz potencjometrami Volume i Tone. Podobnie jak we wcześniejszych Juggernautach, pokrętło Tone posiada blokadę i występuje w wersji Push/Pull, co oznacza, że jest aktywne jedynie w górnym położeniu, a wciśnięte pozostaje nieaktywne. Zapobiega to przypadkowemu poruszaniu i zmienianiu ustawień podczas gry na żywo. Na osprzęt składa się mostek Jackson HT7 String-Through-Body Hardtail oraz blokowane, zamknięte, olejowe klucze Jackson.

https://www.jacksonguitars.com