Jackson prezentuje nowe sygnatury Adriana Smitha

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki JACKSON
Jackson prezentuje nowe sygnatury Adriana Smitha

Na targach Summer NAMM 2019 Jackson zaprezentował dwa nowe modele sygnowane przez gitarzystę Iron Maiden, Adriana Smitha

Nowe odsłony sygnatur Adriana Smitha to Jackson USA Signature Adrian Smith San Dimas SDQM w wykończeniu Transparent Green Burst, które pojawiło się już w modelu X Series z 2017 roku oraz model X Series Adrian Smith San Dimas SDXM w dobrze znanej wersji Snow White z białym pickguardem i czarnym osprzętem.

Jackson USA Signature Adrian Smith San Dimas SDQM

Nowy instrument z serii USA Signature posiada lekki, olchowy korpus w kształcie San Dimas z topem z klonu wzorzystego. Przykręcany, gryf wycinany z klonu metodą quartersawn posiada parę grafitowych prętów wzmacniających, które redukuję drgania, a jego wykończenie ręcznie kładzionym, lekko podbarwionym lakierem poliuretanowym pozwala na gładką grę. Klon posłużył również do budowy podstrunnicy o zmiennym promieniu 12”-16”. Umieszczono na niej 22 progi jumbo oraz klasyczne, czarne kropki znaczników pozycji. Główka to oczywiście Stratocaster na licencji Fendera. Menzura gitary wynosi 25,5" (648 mm).

Podobnie jak w pozostałych modelach z serii USA Signature, nowy San Dimas uzbrojono w dwa przetworniki Samarium Cobalt Noiseless Single-Coil Strat - przy gryfie i w pozycji środkowej. Smith wciąż zatem pozostaje wierny drugiej edycji bezszumowym przetworników Fendera, które w 2003 roku zaprojektował legendarny Bill Lawrence. Tym razem jednak towarzyszy im - zamiast konstrukcji DiMarzio - mostkowy humbucker Seymour Duncan JB TB-4. Układ elektroniczny uzupełnia pięciopozycyjny przełącznik oraz pojedyncze regulatory Volume i Tone.

Na wyposażeniu instrumentu znalazł się oryginalny, podwójnie blokowany system tremolo Floyd Rose, klucze Jackson Die-Cast, a także biały pickguard Fender Strat.

Jackson X Series Adrian Smith San Dimas SDXM

Kolejny San Dimas, tym razem z niższej linii X Series charakteryzuje się korpusem z lipy amerykańskiej, przykręcanym, satynowo wykończonym klonowym gryfem wzmocnionym grafitowym prętem oraz podstrunnicą z tego samego gatunku drewna. Podstrunnica o zmiennym promieniu 12”-16” mieści 22 progi jumbo i czarne kropki markerów. Gitara o menzurze 25,5" posiada również licencjonowaną główkę Fender Strat, na której zamocowano klucze Jackson Die-Cast. Do tego zastosowano podwójnie blokowany mostek Floyd Rose Special Tremolo, umieszczony w wyfrezowanej wnęce (czyli typu Recessed).

Typowy dla Adriana Smitha układ przetworników HSS, sterowany pięciopozycyjnym przełącznikiem i pojedynczymi pokrętłami Volume i Tone, tworzą konstrukcje Jacksona - mostkowy humbucker o wysokiej mocy wyjściowej oraz single przy gryfie i w pozycji środkowej

https://www.jacksonguitars.com