Rob Caggiano w rodzinie Jackson Guitars

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki JACKSON
Rob Caggiano w rodzinie Jackson Guitars

Gitarzysta Volbeat, Rob Caggiano dołączył do grona artystów marki Jackson Guitars.

"Trudno mi opisać radość i dumę z bycia częścią rodziny Jacksona - mówi Caggiano. Gitarzyści grający na instrumentach tej marki odegrali ogromną rolę w kluczowym okresie kształtowania mnie jako gitarzysty. Nie tylko wielu moich ulubionych gitarzystów grało na Jacksonach - m.in. Randy Rhoads, Marty Friedman, czy Scott Ian, ale w połowie lat '90 zakochałem się dziwnym, małym modelu - Jacksonie Outcaster, który szybko stał się na kilka lat moim głównym instrumentem. Kształt i wygląd tego modelu przemówił do mnie od pierwszej chwili, czułem, że zdecydowanie wyróżnia się on na tle innych gitar."

Właśnie do Outcastera nawiązuje prototyp gitary, który Rob Caggiano będzie testował podczas zbliżających się koncertów Volbeat - letniej, amerykańskiej trasy Knotfest (u boku Slipknot, Gojira i Behemoth) oraz światowej trasy (razem z Baroness i Danko Jones), promującej najnowszy album formacji "Rewind, Replay, Rebound", który ukaże się już za miesiąc. Latem i jesienią 2019 Caggiano będzie ściśle współpracować z ekipą Jacksona nad opracowaniem modelu, który zostanie zaprezentowany na początku 2020 roku.

"Przez lata, moim wciąż powracającym marzeniem było odtworzenie tego kształtu i stworzenie czegoś własnego. To wspaniałe, że wreszcie otrzymałem szansę na realizację swoich pomysłów i mogę teraz pracować nad nimi wspólnie z takimi lutnikami jak Mike Shannon i ‘Red Dave’ Nichols oraz całą ekipą Custom Shopu Jacksona. To prawdziwi czarodzieje najwyższej rangi i nie mogę się już doczekać, kiedy inni gitarzyści będą mogli zobaczyć efekty naszej współpracy. Ta gitara cechuje się świetną grywalnością, niesamowitym wyglądem i komfortem oraz morderczym brzmieniem. Jestem bardzo dumny z dotychczasowych efektów naszej pracy."

Nowy model Caggiano będzie można usłyszeć również na nadchodzącym krążku Volbeat "Rewind, Replay, Rebound". "Zagrałem na sygnowanym Jacksonie na całej płycie, która ukaże się 2 sierpnia - mówi gitarzysta - Już wkrótce, podczas letniej trasy Knotfest, wszyscy będą mogli sprawdzić, jak brzmi on na żywo."

Zdjęcie: Louise Neupert