NAMM 2020: Nowy EVH Striped Series Frankie

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki EVH
NAMM 2020: Nowy EVH Striped Series Frankie

Firma EVH zaprezentowała na targach NAMM 2020 najnowszy model Striped Series Frankie, oparty na klasycznym Frankensteinie, ale dostępny w znacznie przystępniejszej cenie.

Ikoniczny Frankenstein Eddie Van Halena to jedna z najbardziej rozpoznawalnych gitar elektrycznych wszech czasów. EVH wypuszczała już repliki tego instrumentu, były to jednak drogie wersje, na które nie każdy mógł sobie pozwolić. Na tegorocznych targach NAMM 2020 marka zaprezentowała nową odsłonę tej gitary - EVH Striped Series Frankie - w cenie przystępniejszej dla zdecydowanie większego grona gitarzystów.

Pomalowany na czerwono Frankie z kultowymi biało-czarnymi pasami, charakteryzuje się wykończeniem w stylu relic, z licznymi obtarciami lakieru wzorowanymi na oryginalnym egzemplarzu. Gitara posiada lipowy korpus Strata zestawiony z klonowym gryfem, wycinanym metodą quartersawn, wzmocnionym grafitowym prętem i wykończonym olejowo. Konstrukcję uzupełnia naturalnie wykończona, licencjonowana główka Stratocastera oraz klonowa podstrunnica o zmiennym promieniu 12”-16” (304,8 mm - 406,4 mm). Umieszczono na niej 22 progi jumbo oraz czarne kropki znaczników pozycji. Menzura wynosi 25,5” (648 mm).

EVH Striped Series Frankie nawiązuje również do konfiguracji przetworników HSS w oryginalnym modelu i wyposażony jest w humbuckera EVH Wolfgang przykręconego bezpośrednio do korpusu przy mostku oraz gryfowego singla Dummy Strat, natomiast w miejscu po wymontowanym pickupie środkowym znalazł się pięciopozycyjny przełącznik Dummy. Przy okazji warto wspomnieć, że wbrew temu, co się powszechnie sądziło, przetwornik przy gryfie oryginalnego Frankensteina nigdy nie był podłączony do układu elektronicznego i faktycznie nigdy nie działał. Nie działał także zardzewiały pięciopozycyjny przełącznik umieszczony w środkowym otworze na przetwornik. Nie wspominając o tym, że oryginalny humbucker pochodził ze starego Gibsona ES-335...

Osprzęt to mostek EVH Floyd Rose Locking Tremolo z patentem EVH D-Tuna, blokowane siodełko Floyd Rose oraz klucze EVH. Pozostałe unikalne elementy nowego Frankiego to chromowany osprzęt w wersji relic; pojedyncze, białe pokrętło głośności od Stratocastera, podpisane jako Tone; customowy, czarny pickguard, standardowe zaczepy do paska oraz płytka łączenia gryfu z logo EVH.

http://www.evhgear.com/