Wzmacniacz EVH 5150III 15W LBX-S Head

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki EVH
Wzmacniacz EVH 5150III 15W LBX-S Head

Firma EVH zaprezentowała nowy, kompaktowy, 15 watowy wzmacniacz 5150III 15W LBX-S Head.

Wzmacniacz, będący swoistym skrzyżowaniem modeli LBXI i LBXII dysponuje dwoma kanałami - czystym, zielonym oraz kanałem “full burn”, czyli przesterowanym, któremu odpowiada kolor czerwony. Poza diodą w odpowiednim kolorze, sygnalizującą wybrany kanał, EVH 5150III LBX-S wyposażono również w LED-owe oświetlenie wewnętrzne (w razie potrzeby można je wyłączyć). Dzięki niemu na czerwony lub zielony kolor rozświetla się cały wzmacniacz, co ułatwia ażurowa obudowa urządzenia z aluminium i stali w wykończeniu Stealth Black. Dostępny w komplecie, jednoprzyciskowy footswitch ułatwia przełączanie między kanałami.

Head został wyposażony w podwójnie koncentryczne gałki Gain i Volume, które pozwalają na niezależną kontrolę tych parametrów w przypadku obu kanałów, wspólną trzypasmową korekcję z pokrętłami Low, Mid i High, a także regulatory Presence i umieszczony na tylnym panelu Resonance.

15 watowy EVH 5150III LBX-S pracuje w oparciu o cztery lampy przedwzmacniacza JJ ECC83S (12AX7) i dwie lampy JJ EL84 końcówki mocy. Gitarzyści ćwiczący w swojej sypialni mogą skorzystać z przełącznika poziomu mocy 1/4-power, który pozwala na zredukowanie mocy wzmacniacza do 3,5 wata. Head wyposażono również w pętlę efektów, wyjście głośnikowe 1/4” Parallel, przełącznik impedancji (4, 8 i 16 ohm) oraz możliwość regulacji biasu.

https://www.evhgear.com/