NAMM 2019: EVH Striped Series Shark

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki EVH
NAMM 2019: EVH Striped Series Shark

Firma EVH zaprezentowała nowy model Striped Series Shark oparty na ikonicznej gitarze, której Eddie Van Halen użył po raz pierwszy podczas światowej trasy Van Halen w 1978 roku.

Eddie Van Halen znany jest z zamiłowania do nieustannego modyfikowania swoich gitar i w taki sam sposób powstał model Shark - gdy gitarzysta po prostu odciął kawałek korpusu pozostawiając na jego krawędzi wyszczerbienia, które przypominały zęby. Następnie pokrył gitarę srebrną farbą i przykleił paski, aby stworzyć swój słynny patent 'striped'. Dzieła dokończyła puszka czerwonej (dokładniej w odcieniu burgunda) farby do rowerów w sprayu. Eddie zabrał tak stworzony model w trasę Van Halen w 1978 roku, ale jeszcze szerszą rozpoznawalność zyskał on, gdy pojawił się na zdjęciu zespołu na okładce albumu "Women and Children First" z 1980 roku.

Właśnie na tym instrumencie oparty jest najnowszy model w ofercie EVH, debiutujący na targach NAMM 2019 Striped Series Shark w wersji kolorystycznej Burgundy With Silver Stripes. Wykończenie to znalazło się niemal na całej powierzchni gitary włącznie z tylną częścią korpusu, całością główki i gryfem. Asymetryczny korpus z jesionu połączono tu z klonowym gryfem o szybkim i wygodnym, zmodyfikowanym profilu C. Całość konstrukcji uzupełnia klasyczna główka w kształcie końcówki kija hokejowego oraz podstrunnica z drewna Pau Ferro o zmiennym promieniu 12”-16”. Umieszczono na niej 22 progi jumbo oraz markery w kształcie białych kropek, a także mosiężne siodełko. Menzura gitary wynosi 24,75" (629 mm).

Na pokładzie instrumentu umieszczono customowe przetworniki EVH Wolfgang z magnesami alnico. Tak jak w oryginalnej wersji, humbucker przy gryfie ma kolor pergaminu, a przy mostku czarny. Obydwa przetworniki posiadają przewody z metalową plecionką, a ich pracę kontrolują regulatory Tone i Volume z filtrem Treble Bleed, który zapobiega zmianie barwy przy skręcaniu gałki, a także trzypozycyjny przełącznik. Swoistym elementem designu gitary są przewody widoczne w wycięciu w korpusie, które ciągnie się począwszy od przełącznika umieszczonego na mosiężnej płytce.

EVH Striped Series Shark posiada ponadto mosiężny, chromowany mostek EVH Harmonica. Kolejnym wizualnym smaczkiem instrumentu są customowe klucze EVH-Branded Gotoh ze znaczkiem EVH - trzy z nich w wersji złotej, a trzy chromowanej. Nie można nie zauważyć również chromowanych wkrętów oczkowych umieszczonych w 'zębatym' wcięciu korpusu, które połączone są śrubą rzymską.

EVH Striped Series Shark będzie dostępny od maja 2019 roku.

http://www.evhgear.com