Nowe modele EVH Wolfgang Special i Standard

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki EVH
Nowe modele EVH Wolfgang Special i Standard

Tegoroczne nowości EVH obejmują grupę modeli z serii Wolfgang Special i przystępniejszej cenowo Wolfgang Standard.

Poza wzmocnieniem serii 5150 firma EVH opracowała także szereg nowości obejmujących inne flagowe linie - Wolfgang Special i Wolfgang Standard.

EVH Wolfgang Special

Modele EVH Wolfgang Special posiadają korpus z drewna lipowego i przykręcany, klonowy gryf quartersawn z grafitowym wzmocnieniem. Gryf o profilu zgodnym ze specyfikacja Eddiego Van Halena cechuje się satynowym, ręcznie kładzionym wykończeniem lakierem poliuretanowym, a dostęp do regulacji krzywizny następuje poprzez śrubę umieszczoną na końcu podstrunnicy przy przetworniku gryfowym. Podstrunnica o zmiennym promieniu 12”-16” posiada 22 progi jumbo.

Osprzęt i elektronika obejmuje parę bezpośrednio przykręcanych do korpusu humbuckerów EVH Wolfgang Alnico 2, trójpozycyjny przełącznik, pojedyncze potencjometry Volume (EVH Bourns Low Friction (500K)) z układem treble bleed i Tone (EVH Bourns High Friction (250K)), a także klucze Gotoh by EVH, blokowany mostek tremolo Floyd Rose by EVH z systemem EVH D-Tuna, ramieniem Floyd Rose 1000 i mosiężnym blokiem oraz blokowane siodełko Floyd Rose R2 i docisk strun Floyd Rose.

EVH Wolfgang Special QM dostępny jest w dwóch wersjach wykończenia Charcoal Burst i Chlorine Burst. Instrument posiada top z klonu wzorzystego, kremowy binding, gryf i podstrunnicę z przypiekanego klonu, czarne markery i boczne znaczniki pozycji, czarne (Charcoal Burst) lub pergaminowe (Chlorine Burst) przetworniki, a także chromowany osprzęt.

EVH Wolfgang Special oferowany jest w nowym wykończeniu Miami Blue z dopasowaną kolorystycznie główką, czarnym bindingiem, hebanową podstrunnicą, jasnymi markerami i bocznymi znacznikami pozycji z pearloidu oraz czarnym osprzętem.

EVH Wolfgang Standard

Modele EVH Wolfgang Standard posiadają korpus z drewna lipowego i przykręcany gryf z przypiekanego klonu i z grafitowym wzmocnieniem. Gryf o profilu zgodnym ze specyfikacja Eddiego Van Halena cechuje się ręcznie kładzionym, olejowym wykończeniem, a dostęp do regulacji krzywizny następuje poprzez śrubę umieszczoną na końcu podstrunnicy przy przetworniku gryfowym. Podstrunnica z przypiekanego klonu, o zmiennym promieniu 12”-16”, posiada 22 progi jumbo oraz czarne markery i boczne znaczniki pozycji.

Osprzęt i elektronika obejmuje parę bezpośrednio przykręcanych do korpusu humbuckerów EVH Wolfgang Alnico 2, trójpozycyjny przełącznik, pojedyncze potencjometry Volume z układem treble bleed i Tone, a także klucze EVH, blokowany mostek tremolo Floyd Rose by EVH z ramieniem Floyd Rose Special oraz blokowane siodełko Floyd Rose R2 i docisk strun Floyd Rose.

EVH Wolfgang WG Standard Exotic Bocote to top z drewna bocote, naturalne wykończenie z naturalnym bindingiem i czarną główką, a także czarny, chromowany osprzęt.

EVH Wolfgang WG Standard Exotic Koa to top z drewna koa, naturalne wykończenie z naturalnym bindingiem i czarną główką, a także czarny, chromowany osprzęt.

EVH Wolfgang WG Standard QM przynosi nową wersję kolorystyczną Transparent Green z czarną główką i czarnym, chromowanym osprzętem. Gitara posiada top z klonu wzorzystego i naturalny binding.

EVH Wolfgang WG Standard dostępny jest w dwóch nowych wersjach wykończenia Silver Sparkle i Stryker Red - obydwie z czarną główką i czarnym osprzętem.

https://www.evhgear.com/