Nowa linia EVH Wolfgang WG Standard Xotic i wykończenia na 2019 rok

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki EVH
Nowa linia EVH Wolfgang WG Standard Xotic i wykończenia na 2019 rok

Firma EVH zaprezentowała dwa instrumenty z nowej linii Wolfgang WG Standard Xotic oraz nowe wykończenia w modeli Wolfgang WG Standard QM i Wolfgang Special.

Wolfgang WG Standard Xotic

Linia obejmuje dwa nowe modele - Wolfgang WG Standard Xotic Midnight Sunset i Wolfgang WG Standard Xotic Ziricote, obydwa z korpusem z lipy amerykańskiej. Pierwszy z nich posiada top z topoli węzełkowej w wykończeniu Midnight Sunset, drugi top z drewna Ziricote w wykończeniu naturalnym. Obydwa modele cechują się wyprofilowaniem na przedramię i naturalnym bindingiem eksponującym kolor lipy.

Przykręcany czterema śrubami gryf instrumentów wykonano z jednego kawałka przypiekanego klonu, wzmocniono grafitowym prętem i ręcznie pokryto olejem. Przypiekany klon posłużył również do wykonania podstrunnicy o zmiennym promieniu 12"-16", na której umieszczono 22 progi jumbo i czarne kropki markerów. Czarny chromowany osprzęt to mostek tremolo EVH na licencji Floyd Rose, blokowane siodełko Floyd Rose R2 oraz klucze EVH.

Za brzmienie odpowiada para humbuckerów Wolfgang przykręcana bezpośrednio do korpusu, regulowana trzypozycyjnym przełącznikiem oraz regulatorami Master Volume i Master Tone.

Wolfgang WG Standard QM

Model Wolfgang WG Standard QM, czyli z topem z klonu wzorzystego wieńczącym lipowy korpus będzie dostępny w dwóch dodatkowych wersjach kolorystycznych - Mango Burst i Tri Fade. Gryf i podstrunnicę wykonano z klonu, a binding korpusu prezentuje naturalną barwę lipy. Podobnie jak wszystkie modele Wolfgang WG Standard gitara posiada humbuckery Wolfgang wraz z pojedynczymi pokrętłami Master Volume i Master Tone, mostek tremolo EVH na licencji Floyd Rose oraz blokowane siodełko Floyd Rose R2.

Wolfgang Special

W serii Wolfgang Special znalazły się modele w trzech nowych wersjach kolorystycznych. Wolfgang w wykończeniu Primer Gray dostępny będzie z dopasowaną kolorystycznie główką, czarnym bindingiem oraz hebanową podstrunnicą, podczas gdy wykończenia Metallic Blue i Polar White posiadają dopasowaną główkę, kremowy (Metallic Blue) lub czarny (Polar White) binding, klonową podstrunnicę oraz humbuckery typu zebra.Podobnie jak pozostałe modele Wolfgang Special, nowe instrumenty posiadają wypukłą płytę przednią lipowego korpusu oraz przykręcane gryfy z klonu wycinanego metodą quartersawn, którym nadano profil zgodny ze specyfikacją Eddiego Van Halena. Podstrunnica o zmiennym promieniu 12”-16” posiada 22 progi jumbo i markery w kształcie kropek. Para customowych humbuckerów EVH Wolfgang z magnesami Alnico 2 jest przykręcana bezpośrednio do korpusu, a układ uzupełnia gładko pracujące pokrętło głośności oraz regulator Tone o wyższym współczynniku tarcia, co zapobiega przypadkowym zmianom barwy podczas gry.

Na pokładzie znajdziemy ponadto mostek tremolo EVH na licencji Floyd Rose z firmowym systemem EVH D-Tuna - umieszczona za mostkiem tuleja pozwala po odciągnięciu na obniżenie najgrubszej struny o cały ton do D oraz uzyskanie stroju drop D, a także klucze EVH.http://www.evhgear.com