Schecter prezentuje modele PT Fastback

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki SCHECTER
Schecter prezentuje modele PT Fastback

Popularna linia instrumentów Schecter PT powiększyła się o trzy nowe modele z serii Fastback.

Przypomnijmy, że linia instrumentów PT, o kształcie wyraźnie nawiązującym do Telecastera, to swoisty tribute dla Pete Townshenda - stąd skrót PT. Gitarzysta The Who to bardzo ważna postać w historii marki, która powstała w 1976 roku i początkowo była typowym zakładem rzemieślniczym reperującym i przerabiającym gitary. Pierwsza skierowana dla klientów oferta customowych modeli Schectera opartych na kształtach instrumentów Fendera trafiła na rynek w 1979 roku. Właśnie wtedy, za pośrednictwem technicznego Alana Rogana, jeden z egzemplarzy nawiązujący do Telecastera i w czarnym wykończeniu trafił do rąk Pete Townshenda.

Gitarzysta The Who użył go po raz pierwszy podczas koncertu w Madison Square Garden w Nowym Jorku, we wrześniu 1979 roku i prawdopodobnie był to pierwszy udokumentowany przypadek użycia gitary Schectera. Model ten towarzyszył Townshendowi do 1982 roku, także i później sięgał on po instrumenty tej marki - choćby podczas koncertu Live Aid w 1985, kiedy pojawił się na scenie z telecasterowym Schecterem w złotym wykończeniu. Model PT trafił do seryjnej produkcji firmy w 1984 roku pod nazwą Saturn, która wkrótce została zmieniona na PT. Dziś gitary o kształcie PT stale występują w ofercie marki w różnych seriach, w tym jako PT Fastback - najbardziej zbliżony do townsendowego pierwowzoru następca Saturna.

Najnowsze modele PT Fastback z linii Diamond Series dostępne są w dwóch opcjach kolorystycznych - Olympic White i Gloss Black, a także jako Gold Top, który różni się drewnem użytym do budowy korpusu i podstrunnicy. W porównaniu z wcześniejszymi wersjami PT Fastback, nowością są tu m.in. zastosowane przetworniki UltraTron.

Schecter PT Fastback z korpusem w kolorze Olympic White z czarnymi dodatkami: pickguardem, bindingiem topu i podstrunnicy, markerami oraz siodełkiem Graph Tech XL Black Tusq. Olchowy korpus i klonowa podstrunnica.

Schecter PT Fastback z korpusem w kolorze Gloss Black z czarnymi dodatkami: pickguardem, bindingiem podstrunnicy, markerami oraz siodełkiem Graph Tech XL Black Tusq, a także z bindingiem topu w barwie kości słoniowej. Olchowy korpus i klonowa podstrunnica.

Schecter PT Fastback Gold Top z naturalnie wykończonym korpusem, złoty topem, białym pickguardem, bindingiem topu i podstrunnicy w kolorze kości słoniowej, siodełkiem Graph Tech XL Ivory Tusq oraz markerami w wersji perłowej. Mahoniowy korpus i hebanowa podstrunnica.

Klonowy, przykręcany gryf instrumentów cechuje się profilem Thin C. Podstrunnica o promieniu 14” (355 mm) mieści 22 progi extra jumbo. Szerokość siodełka wynosi 42 mm, a menzura 25,5” (648 mm).

Chromowany osprzęt obejmuje klucze Grover oraz mostek Diamond Hardtail. Za sterowanie pracą pary humbuckerów Schecter Diamond UltraTron odpowiada trzypozycyjny przełącznik oraz odrębne pokrętła Volume i Tone (z opcją Push-Pull).

 

https://www.schecterguitars.com/