Electro-Harmonix BASS9 Bass Machine

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki ELECTRO-HARMONIX
Electro-Harmonix BASS9 Bass Machine

Electro-Harmonix zaprezentował nowy efekt BASS9 Bass Machine pozwalający na przekształcenie dźwięku gitary w brzmienie basu.

Electro-Harmonix BASS9 Bass Machine przekształca dźwięk gitary w jeden z dziewięciu brzmień basu, oczywiście nie wymagając przy tym specjalnych pickupów, MIDI czy też modyfikacji instrumentu. Napęd urządzenia wykorzystuje technologię znaną ze wszystkich efektów EHX 9 Series, takich jak nagradzany MEL9 Tape Replay Machine, ale działa w oparciu o nowe algorytmy odpowiedzialne za obniżenia brzmienia o jedną lub dwie oktawy z zachowaniem lepszej dynamiki i trackingu.

Biały obrotowy przełącznik pozwala na wybór jednego z dziewięciu brzmień basowych:

1. Precision: emuluje standardowe, popularne brzmienie basu w oparciu ikoniczny sound Fendera P Bass
2. Longhorn: emuluje sound sześciostrunowego basu Danelectro z lat '50, idealne gdy potrzebujemy brzmienia barytonowego
3. Fretless: oferuje brzmienie bezprogowego basu, zarówno elektrycznego, jak i akustycznego kontrabasu (przy grze palcami)
4. Synth: brzmienie klasycznego syntezatora Moog Taurus Bass Pedal
5. Virtual: pozwala na zmianę gęstości korpusu basu i sustainu oraz długości menzury do różnego rodzaju brzmień basowych - od jasnego solid body do charakterystycznego, grzmiącego brzmienia basu Hofnera.
6. Bowed: klasyczne brzmienia instrumentów smyczkowych - kontrabasu i wiolonczeli
7. Split Bass: pozwala na uzyskanie brzmień basowych na dwóch najniższych strunach a akordów i linii melodycznych na trzech najwyższych strunach
8. 3:03: brzmienie vintage'owego syntezatora analogowego Roland TB-303
9. Flip-Flop: zainspirowany efektem EHX Octave Multiplexer dostarcza brzmienia w stylu lat ’70

Efekt posiada ponadto dwa niezależne pokrętła głośności Effect i Dry, które umożliwiają precyzyjną kontrolę miksu na wyjściu Effect. Pokrętła CTRL 1 i CTRL 2 służą dodawaniu specjalnych parametrów do każdego z dziewięciu basowych programów (dokładnie prezentuje to poniższy film). Przykładowo w trybie Precision, CTRL 1 działa jak octaver pozwalając na obniżenie tonu o jedną lub dwie oktawy, natomiast CTRL 2 imituje barwę modelowaną przez przez oryginalny potencjometr Tone instrumentu. Electro-Harmonix BASS9 Bass Machine wyposażony jest również buforowany bypass oraz diodę LED sygnalizującą pracę urządzenia. Zasilanie następuje za pomocą zasilacza EHX 9.6DC200mA

Możliwości efektu i działanie jego trybów prezentuje film:

 

https://www.ehx.com