Electro-Harmonix Tri Parallel Mixer

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki ELECTRO-HARMONIX
Electro-Harmonix Tri Parallel Mixer

Firma Electro-Harmonix zaprezentowała nowy, kompaktowy, trzykanałowy mikser pozwalający gitarzystom i basistom na tworzenie wielu konfiguracji zupełnie nowych brzmień.

Oferujący trzy oddzielne, identyczne pętle efektów - każda z możliwością elastycznej kontroli - Electro-Harmonix Tri Parallel Mixer to świetne narzędzie do miksowania efektów i tworzenia nowych dźwięków, szczególnie dla gitarzystów i basistów, którzy lubią korzystać z brzmieniowych możliwości wielu stompboxów.

Podstawowe funkcjonalności:

• Możliwość równoległego korzystania z trzech pętli (kanałów) równocześnie (tryb AND, pełniący funkcję miksera), co umożliwia tworzenie brzmień niemożliwych do osiągnięcia w klasycznym, szeregowym układzie efektów. Co więcej, do miksera Tri Parallel można podłączyć równolegle zarówno trzy pojedyncze kostki, jak i trzy szeregowe kombinacje efektów, co - jak można przekonać się na poniższym filmie - daje naprawdę interesujący efekt i możliwość niemal nieograniczonej zabawy dźwiękiem. Po wybraniu trybu AND można połączyć sygnał z dwóch lub wszystkich trzech pętli. W trybie tym można włączać lub wyłączać poszczególne pętle bez zakłócania pracy pozostałych.
• Możliwość płynnego i łatwego przełączania między pętlami w trybie XOR. Możemy zatem wybierać między kanałami, które są nam w danej chwili potrzebne. W trybie XOR (exclusive or) włączamy jedną pętle i tylko jedna pętla jest aktywna w danym czasie, co oznacza, że wybór jednej pętli wyłącza pozostałe kanały.
• Możliwość wysłania sygnału gitary do trzech różnych wzmacniaczy, z których można korzystać równocześnie, albo wybrać jeden z nich.
• Funkcja przełącznika instrumentów. Tri Parallel Mixer daje możliwość podłączenia trzech instrumentów do gniazd Return poszczególnych pętli i korzystania z nich równocześnie wysyłając sygnał do jednego wzmacniacza (tryb AND), albo w trybie XOR, czyli przełączając się między instrumentami. Pokrętłem Return umieszczonym w sekcji kontroli każdej pętli można wtedy regulować poziom sygnału.

Obsługa Tri Parallel Mixer jest bardzo przejrzysta i prosta. Efekt posiada gniazda wejścia i wyjścia typu jack 1/4" oraz regulatory Master Vol (ogólna regulacja poziomu sygnału wyjściowego) i Dry Vol (regulacja poziomu sygnału wejściowego), a także diodę LED Master Status, pokazującą czy efekt jest aktywny czy pozostaje w trybie master bypass. Żeby uruchomić bypass wystarczy dwukrotnie nacisnąć jeden z trzech nożnych przełączników między kanałami. Pojedyncze naciśnięcie jednego z footswitchy ponownie aktywuje urządzenie.

Każdy z trzech identycznych kanałów posiada złącza Send (gniazdo wyjściowe kanału) i Return (gniazdo wejściowe kanału) oraz odrębną sekcję regulacji składającą się z pokręteł Send (regulacja poziomu sygnału wychodzącego do gniazda Send), Return (regulacja poziomu sygnału przychodzącego z gniazda Return, zanim sygnał zostanie wysłany do gniazda wyjściowego efektu), Phase (odwrócenie fazy po przełączeniu pokrętła do pozycji 180), EQ (regulacja barwy sygnału). Do aktywacji lub wyłączenia kanału służy dedykowany każdemu z nich przycisk nożny. O statusie każdego kanału informuje dioda LED.

Tri Parallel Mixer dopuszcza również sytuację, gdy kanał pozostaje nieaktywny, ale aktywny jest sygnał w dedykowanych mu gniazdach Send i Return. Wiążą się z tym dostępne dodatkowe trzy tryby Mutingu - Both Muting, Send Muting oraz Return Muting.

 

https://www.ehx.com