Schecter: Nowości w serii Apocalypse

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki SCHECTER
Schecter: Nowości w serii Apocalypse

Wśród tegorocznych nowości Schectera znalazły się modele z serii Apocalypse w nowym, krwistym wykończeniu Red Reign.

Zaprezentowana po raz pierwszy w 2017 roku i uzupełniona rok później seria Schecter Apocalypse, grupująca modele przeznaczone dla ekstremalnego metalowego grania, wzbogaciła się w tym roku o szereg modeli w nowym wykończeniu - Red Reign z dopasowanymi kolorystycznie główkami i nowymi markerami na podstrunnicy - rzymskimi numerami przy odpowiednich progach. Po raz pierwszy w serii Apocalypse pojawiły się modele Solo-II o korpusie w klasycznym kształcie Les Paula z pojedynczym wcięciem, a także strzałki V-1.

Wśród nowości w serii Apocalypse nie zabrakło również instrumentów w znanej wersji kolorystycznej, Rusty Grey, ale o nowych kształtach korpusu - strzałka V-1 oraz nawiązujący do Explorera, E-1.

Modele Apocalypse wyposażono między innymi w przystawki USA Apocalypse-VI i systemy Sustainiac, lekki wypukły korpus z jesionu bagiennego, wklejane kilkuwarstwowe gryfy z klonu i drewna paduk z wyprofilowaniem przy korpusie ułatwiającym dostęp do wyższych pozycji (Ultra Access) oraz hebanową podstrunnicę o zmiennym promieniu 12”-16” i progach (22 lub 24) X-Jumbo ze stali nierdzewnej, a także bocznymi znacznikami pozycji 'Glow in the Dark'. Gitary posiadają siodełka Graph Tech XL Black Tusq lub Floyd Rose 1500, klucze Schecter lub Grover i różne typy mostków, a wykończeniu Red Reign towarzyszy czarny binding korpusu i czarny satynowy osprzęt. W zależności od modelu menzura wynosi od 24,75" poprzez 25,5" do 26,5".

C-1 Apocalypse Red Reign z mostkiem Hipshot Hardtail i strunami przechodzącymi przez korpus, blokowanymi kluczami Schecter, 24 progami oraz menzurze 25,5"

C-1 FR S Apocalypse Red Reign z mostkiem i siodełkiem Floyd Rose 1500, kluczami Grover Rotomatic 18:1 oraz pickupem Sustainiac przy gryfie i dodatkowymi przełącznikami - dwupozycyjnym aktywującym system i trzypozycyjny pozwalający na wybór między trybami Fundamental, Mix i Harmonic.

C-7 Apocalypse Red Reign - siedmiostrunowa wersja C-1 o menzurze 26,5".

C-7 FR S Apocalypse Red Reign - siedmiostrunowa wersja modelu C-1 FR S o menzurze 26,5".

Solo-II Apocalypse Red Reign z mostkiem TonePros T3BT TOM i strunociągiem T1Z, blokowanymi kluczami Schecter, 22 progami oraz menzurze 24,75".

Solo-II FR Apocalypse Red Reign z mostkiem i siodełkiem Floyd Rose 1500 i kluczami Grover Rotomatic 18:1.

V-1 Apocalypse Red Reign z płaskim topem, mostkiem TonePros T3BT TOM i strunami przechodzącymi przez korpus, blokowanymi kluczami Schecter, 24 progami oraz menzurze 25,5".

V-1 FR Apocalypse Red Reign z płaskim topem, mostkiem i siodełkiem Floyd Rose 1500 i kluczami Grover Rotomatic 18:1.

V-1 Apocalypse w znanym wykończeniu Rusty Grey z płaskim topem i pickguardem oraz markerami w kształcie trójkątów przy 12 i 24 progu.

E-1 Apocalypse w wykończeniu Rusty Grey z płaskim topem, pickguardem i osprzętem w wersji starzony chrom, mostkiem TonePros T3BT TOM i strunociągiem T1Z, blokowanymi kluczami Schecter, 24 progami oraz menzurze 25,5".

http://www.schecterguitars.com