GODIN Session LTD Desert Blue HG MN

Rodzaj sprzętu: Gitara elektryczna

Pozostałe testy marki GODIN
Testy
2016-11-17
GODIN - Session LTD Desert Blue HG MN

Test gitary Godin Session LTD Desert Blue HG MN.

Kanadyjski Lutnik Robert Godin już od niemal czterech dekad projektuje wysokiej klasy instrumenty, a firma nosząca jego nazwisko (produkująca też gitary akustyczne Seagull, Richmond, Simon and Patrick, Norman, Arts and Lutherie czy La Patrie) była jedną z pierwszych, która zaoferowała wyposażone w MIDI, bardzo wygodne i praktyczne gitary elektro-akustyczne, jak chociażby bardzo popularne modele Multiac. W ofercie Godina znajduje się też cała gama gitar elektrycznych solid- i hollow-body, a do naszego testu dzięki dystrybutorowi Audio Partner trafił Godin Session LTD, będący nowoczesną wersją kanadyjskiej marki konstrukcji typu Super Strat.

BUDOWA


Godin Session LTD posiada korpus wykonany z laurentyńskiej, kanadyjskiej lipy, wykończony na wysoki połysk w efektownym, metalizowanym kolorze Desert Blue. Model ten dostępny jest też w wykończeniu Desert Red oraz Silver Gold. Przykręcany gryf z klonu wyposażono w klonową podstrunnicę o promieniu 12" (300 mm) z 22 wzorowo wykończonymi progami. Gitary oferowane są też z nakładkami palisandrowymi. Na autorskiej główce z logiem marki zamontowano 6 chromowanych kluczy Godina oraz umieszczono napis informujący o tym, że gitara została złożona w USA z elementów ręcznie wykańczanych w Kanadzie. Osprzęt uzupełnia chromowany mostek tremolo z systemem Tru-Loc Godina - dzięki regulacji imbusowym kluczykiem możemy ustawić ramię w wygodnej pozycji.

Układ elektryczny typu S/S/H tworzą dwa single Godin GS-1 oraz humbucker Seymour Duncan SH-11 Custom Custom, obsługiwane 5-pozycyjnym przełącznikiem oraz dwoma srebrnymi gałkami potencjometrów głośności i tonów, z których drugi dzięki opcji push-pull rozłącza cewki humbuckera. Przetworniki single-coil zamontowano na perłowym, białym pickguardzie o oryginalnym kształcie a humbucker przykręcono do korpusu za pomocą srebrnej ramki. Całość uzupełnia jeszcze gniazdo wejściowe zlokalizowane na boku korpusu w tylnej części. Co warto podkreślić, gitara dostarczana jest w firmowym, solidnym, lekko usztywnianym gig-bagu.

W PRAKTYCE


Godin Session LTD prezentuje dosyć klasyczny, stratowy design, jednak układ przetworników, efektowny, metalizowany lakier oraz ciekawa płytka maskująca nadają jej wyjątkowego wyglądu łączącego nowoczesny styl z elementami vintage. Wykończenie stoi na naprawdę wysokim poziomie a wygodny gryf i niska akcja strun zapewniają ponadprzeciętny komfort dla lewej dłoni. Gitara na sucho odzywa się sprężyście i klarownie, bez żadnych głuchych dźwięków, co świadczy o dobrej klasie materiałów i osprzętu. Firmowe single mają mocne i wyraziste brzmienie - średnica dźwięku jest mocniej zarysowana, a góra lekko zaokrąglona. Na kanale clean oraz przełamujących się barwach sprawdzają się bardzo dobrze, oferując pełne, wyraziste, szklankowe brzmienie Strata ładnie oddające niuanse gry. Świetnie reagują na artykulację i zmiany w ataku - wystarczy chwilę pobawić się w oscylację pomiędzy palcami a kostką, by uzyskać całą gamę interesujących smaczków.

Uniwersalność i szerokie możliwości zapewnia klasowy humbucker Seymour Duncana - model Custom Custom to mocniejsza wersja pickupów PAF oparta o magnes Alnico 2. Dynamiczne brzmienie na przesterze jest pełne detali i kojarzy się z nasyconą, jasną barwą Van Halena z lat 80. o długim sustainie i wyrazistych harmonicznych. Po rozłączeniu cewek otrzymujemy klasyczną konfigurację Strata z rasowym, czystym twangiem w drugiej pozycji przełącznika.

PODSUMOWANIE


Godin Session LTD ma to wszystko czego wymagają gitarzyści od nowoczesnego, profesjonalnego już instrumentu, który sprawdziłby się w szerokiej stylistyce i oferował jednocześnie klasyczne barwy o vintage’owym zabarwieniu. Wysoka jakość wykonania i brzmienia idzie tu w parze z wygodą gry oraz efektownym wyglądem, co przy tej cenie jest naprawdę atrakcyjną propozycją.

www.audiopartner.com
www.godinguitars.com

 

Konstrukcja: bolt-on
Korpus: lipa kanadyjska
Gryf: klon (Rock Maple)
Podstrunnica: klon (lub palisander)
Radius: 12" (300 mm)
Menzura: 25,5"
Układ elektryczny: 2 x Godin
GS-1, 1 x Seymour Duncan Custom
Custom SH-11, przełącznik
5-pozycyjny, 1 x VOLUME, 1 x TONE
(push-pull)
Wykończenie: wysoki połysk Desert
Blue HG MN
Dodatkowe: firmowy, usztywniany
gig-bag


Wynik testu
Wykonanie:
5
Brzmienie:
5
Jakość / Cena:
5
Wygoda:
5