MXR prezentuje Clone Looper

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki MXR
MXR prezentuje Clone Looper

Firma MXR zaprezentowała najnowszy efekt gitarowy - Clone Looper, przeznaczony zarówno do domowej praktyki, jak i występów na żywo.

Jak zapewnia firma, MXR Clone Looper sprawdzi się w wielu sytuacjach - podczas ćwiczenia w domu, improwizacji na scenie, czy też pracy w studio. "Zbudowany niczym czołg" i przyjazny dla każdego pedalboardu efekt ma być również łatwiejszy w użyciu i zapewniać lepszą wierność odtwarzania niż jakikolwiek inny looper tego typu.

Efekt oferuje możliwość nagrania nieograniczonej ilości pętli, nawet w czasie, gdy jest wyłączony, sześć minut czasu nagrywania oraz opcję odtworzenia podkładu w tempie wolniejszym o połowę albo dwukrotnie szybszym. Czterokrotnie migająca dioda na początku każdej pętli pomaga utrzymać wszystkie nagrania w ryzach. Loopy mogą zostać odpalone i zatrzymane w jednej chwili, a ostatnią warstwę można równie szybko cofnąć. Urządzenie posiada przełączany true lub buffered bypass oraz analogową ścieżkę pozwalającą na zachowanie integralności czystego sygnału, a dzięki częstotliwości próbkowania wynoszącej 88.2 kHz poradzi sobie również z mocno przesterowanym sygnałem.

Clone Looper, zaprojektowany zgodnie z typową dla MXR estetyką, posiada chromowaną obudowę, pokrętło Volume oraz dwa przyciski nożne z przypisanymi do nich diodami LED w czerwonym i zielonym kolorze. Footwitch REC/DUB, umieszczony po lewej stronie, służy do nagrywania i usuwania pętli, natomiast drugi z przycisków, PLAY/STOP, do kontrolowania nagranych podkładów - uruchamiania i wyłączania loopów. Nieco wbrew nazwie pokrętło Volume, typu push, służy nie tylko do regulacji poziomu wyjściowego sygnału, ale również szybkości i kierunku pętli oraz ich usuwania. Jedno wciśnięcie pokrętła obniża prędkość pętli o połowę, o czym sygnalizuje stałe światło niebieskiej diody, podwójne wciśnięcie Volume powoduje podwójne przyspieszenie pętli, o czym informuje niebieska dioda świecąca w trybie pulsacyjnym. Wciśnięcie i przytrzymanie Volume odwraca pętlę - wówczas zaświeci się dioda bursztynowa. Wciśniecie i przytrzymanie pokrętła Volume przez 5 sekund, a następnie przytrzymanie przez 5 sekund footswitcha REC/DUB skutkuje usunięciem ostatniej pętli bez jej odsłuchania.

Podłączenie przycisku MXR Tap Tempo Switch za pomocą wejścia CTR powala na zewnętrzną kontrolę opisanych powyżej funkcji. Wejście EXP umożliwia dalszą, zewnętrzną kontrolę loopera - regulację sygnału wyjściowego po podłączeniu pedału głośności Dunlop DVP albo, za pośrednictwem przycisku MXR Tap Tempo Switch, włączenie trybu Play Loop Once, który pozwala na płynne występy na żywo a także na odtwarzanie pętli raz za razem i uzyskanie w ten sposób efektu w stylu DJ. Do pracy Clone Loopera potrzeby jest zasilacz 9V, nie ma możliwości zasilania bateryjnego.

Premierę MXR Clone Looper zaplanowano na 1 października.

 

https://www.jimdunlop.com