Jubileuszowa edycja MXR Carbon Copy Analog Delay

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki MXR
Jubileuszowa edycja MXR Carbon Copy Analog Delay

Mija 10 lat od wprowadzenia na rynek bestsellerowej kostki MXR Carbon Copy Analog Delay. Z tej okazji firma zaprezentowała jubileuszową edycję efektu.

Od chwili premiery w 2008 roku, MXR Carbon Copy Analog Delay stał się podstawowym narzędziem w rock'n'rollu i najlepiej sprzedającym się analogowym delayem. Jego ciepłe, zaokrąglone, analogowe brzmienie oparte na chipie bucket brigade, prosta elegancja i konkretny czas opóźnienia przypadły do gustu gitarzystom na całym świecie, zarówno tym grającym dla przyjemności jak i profesjonalistom. MXR Carbon Copy Analog Delay można znaleźć w pedalboardach artystów reprezentujących wszelkie gatunki, jak Joe Perry, Edge, Al Di Meola, Tosin Abasi czy Matt Pike z High on Fire. Kostka MXR stała się efektem pierwszego wyboru dla gitarzystów poszukujących łatwego w użyciu delaya o znakomitym brzmieniu.

Z okazji 10 lecia światło dzienne ujrzała jubileuszowa edycja efektu - MXR Carbon Copy Analog Delay 10th Anniversary Edition - wyposażona w lekką aluminiową obudowę w srebrnym, metalicznym wykończeniu oraz wszystkie pozostałe elementy, które uczyniły ją sławną. Efekt posiada regulatory Regen i Delay, które pozwalają na wybór ilości odbić i czasu opóźnienia (czas maksymalny wynosi 600 ms) oraz Mix, służący do mieszania sygnału dry i efektu wet. Efekt modulacji do odbić można dodać przyciskiem Mod uzyskując efekt vintage'owego echa taśmowego albo po prostu dodając mu głębi i bogatszych tonów. Za ustawienia kostki odpowiadają również wewnętrzne potencjometry Width i Rate. MXR Carbon Copy Analog Delay 10th Anniversary Edition zasilany jest baterią 9V lub zasilaczem.

https://www.jimdunlop.com