Nowy efekt MXR Tremolo

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki MXR
Nowy efekt MXR Tremolo

Tremolo wraca do oferty marki MXR wraz z zaprezentowanym pod koniec 2020 roku efektem MXR Tremolo.

MXR Tremolo M305 łączy w sobie klasyczne brzmienie tremolo marki oraz nowe funkcje, które mają za zadanie zaspokoić potrzeby współczesnych graczy.

Urządzenie oferuje sześć fal tremolo, które reprezentują zarówno kultowe i klasyczne brzmienia, jak i nowe dźwięki opracowane przez zespół projektantów MXR:

1. MXR odtwarza organiczne brzmienie i puls modelu M159 MXR Stereo Tremolo.
2. Bias to vintage'owy tryb, który nawiązuje do bogatej, nasyconej kompresji efektów tremolo, w które były wyposażone wzmacniacze lampowe z początku lat 60.
3. Revo to oryginalna innowacja, która odwraca optyczny kształt fali tremolo
4. Opto to fala optyczna emulująca płynny, pulsujący efekt generowany przez vintage'owe wzmacniacze.
5. SQR to urywany i nierówny efekt tremolo o kwadratowej fali.
6. Harm odtwarza vintage'owe harmoniczne tremolo o charakterze phasera, którym dysponowały niektóre rzadkie modele wzmacniaczy.

MXR Tremolo wyposażono w gałki Speed, Gain i Depth, które służą do ustawiania szybkości, głośności i intensywności wybranego efektu tremolo. Wybór jednego z trybów tremolo - sygnalizowanych przez czerwoną lub zieloną diodę - następuje poprzez naciśnięcie pokrętła Gain.

Urządzenie oferuje ponadto tryb pracy stereo/mono, true bypass oraz tryb buffered bypass, możliwość podłączenia zewnętrznego przycisku MXR Tap Tempo Switch oraz pedału ekspresji a także ukryty tryb Envelope (aktywowany poprzez naciśnięcie pokrętła Gain i przytrzymanie przez trzy sekundy). Z wszystkimi trybami pracy MXR Tremolo można zapoznać się na kanale YouTube marki: https://www.youtube.com/user/jimdunlopusa.

 

 

https://www.jimdunlop.com/