EarthQuaker Devices Plumes

Newsy
Pozostałe artykuły marki EARTHQUAKER DEVICES
EarthQuaker Devices Plumes

Firma EarthQuaker Devices zaprezentowała nowy efekt typu overdrive - Plumes.

Plumes to przester typu low - medium gain overdrive, który oparty jest na słynnej zielonej kostce TS808 Tube Screamer. Urządzenie w połączeniu z dobrym wzmacniaczem lampowym produkuje ciepłe, nasycone i jednocześnie transparentne brzmienie. Chociaż bazą tego brzmienia jest efekt, który znamy od dekad, EarthQuaker Devices Plumes wnosi swój mały, unikalny wkład, dzięki czemu jest nieco inny niż standardowe urządzenia typu TS Overdrive.

Plumes zmienia stary układ JRC4558 OpAmp oraz bufory BJT, zastępując go nowym, niskoszumowym rozwiązaniem JFET OpAmp, dzięki czemu sygnał jest stabilniejszy i cechuje się niższymi szumami własnymi. Zasilanie 9V wewnętrznie zmieniane jest na +/- 9V, dla zwiększonego headroomu oraz klarowności, co sprawia że dźwięk staje się bardziej przestrzenny. Impedancja wejściowa została wzmocniona do 10 megaomów, dla silniejszego sygnału oraz charakterystycznej przejrzystości. Zmienione zostało także podcięcie na pokrętle tone, dzięki czemu oferowany zakres jest bardziej naturalny, z większym basem, jednak bez poświęcania środka czy góry.Plumes oferuje trzy różne sposoby clippingu, co sprawia że idealnie sprawdzi się w różnych gatunkach muzycznych. Tryb 1, clipping symetryczny, bazuje na emitujących światło diodach. W tym trybie, brzmieniu najbliżej jest do crunchu. Kiedy użyjemy urządzenia na czystym wzmacniaczu, usłyszymy ten charakterystyczny, przybrudzony crunch jaki znamy z wzmacniaczy lampowych. Tryb 2, to typowy clean boost. Nie znajdziemy tu clippingu z diod, lecz prosty drive, bezpośrednio z OpAmp. Idealne ustawienie na podrasowanie brzmienia wzmacniacza, np. napędzenie preampu już przesterowanego wzmacniacza w nowe terytoria dźwiękowe. Tryb 3, to asymetryczna silikonowa dioda, prawie tak jak w klasycznym Screamerze, ale jednak z większą ilością sygnału na wyjściu oraz lepszą przejrzystością; brzmienie, na które wielu ludzi powie “transparentne”.

Plumes cechuje także technologia przełączania przekaźnikowego EarthQuaker Devices 'soft touch' Flexi-Switch oferująca zarówno standardowe jak i chwilowe operowanie przyciskiem nożnym. Co więcej, urządzenie wyróżnia małe zapotrzebowanie na prąd, 25mA. Efekt posiada również true bypass i zasilany jest opcjonalnym zasilaczem 9V DC.

EarthQuaker Devices Plumes produkowany jest w Ohio w USA, a jego sugerowana cena wynosi ok 524 PLN.

 

https://www.earthquakerdevices.com
www.w-distribution.de