EarthQuaker Devices Life Pedal V2 Octave Distortion + Booster

Newsy
Pozostałe artykuły marki EARTHQUAKER DEVICES
EarthQuaker Devices Life Pedal V2 Octave Distortion + Booster

Firma EarthQuaker Devices, we współpracy z zespołem Sunn O))), zaprezentowała nową wersję ubiegłorocznego, ściśle limitowanego efektu Life Pedal.

Wypuszczony w ubiegłym roku efekt spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem, nic więc dziwnego, że EarthQuaker Devices przygotował nową wersję, opartą na dokładnie tym samym układzie. Stompbox, opracowany wspólnie z kultową formacją Sunn O))), wciąż jednak będzie limitowany i dostępny w ilości 2500 sztuk na cały świat. Nazwa urządzenia odnosi się do ubiegłorocznego albumu Sunn O))) "Life Metal", a Life Pedal ma za zadanie odzwierciedlić rdzeń brzmienia, który podczas pracy nad tym albumem oraz wydanym kilka miesięcy później "Pyroclasts", pod okiem legendarnego producenta Steve'a Albiniego, osiągnęli Stephen O'Malley i Greg Anderson.

EarthQuaker Devices Life Pedal V2 to distortion z korygowalnym, analogowym efektem octave up, a także boostem, wszystko zamknięte w jednej, kompaktowej obudowie. Strona 'Amplitude' to wierne nawiązanie do słynnego distortion 'White Face', czyli układ LM308 IC z tantalowymi kondensatorami. Jedyna modyfikacja jakiej dokonano, to sekcja przesterowania, pozwalająca na 3 niezależne ustawienia. Pozycja pierwsza to pominięcie diod, czyli pełne brzmienie OpAmp na maksymalnej głośności. Pozycja druga, to połączenie dwóch diod silikonowych, oraz jednej LED, w asymetrycznej konfiguracji. Tu brzmienie jest lekko skompresowane, posiada delikatny crunch, niczym wzmacniacz lampowy. Ostatnie ustawienie to podwójna dioda silikonowa, zapewniające klasyczne brzmienie, uwielbiane przez miłośników gitarowych dźwięków.

Efekt oktawy w Life Pedal to dyskretny, w pełni analogowy układ, oparty na dwóch diodach Russian Germanium. Sekcję tą umieszczono na wejściu sygnału, tak aby oktawa mogła powoli wmiksowywać się w nasze brzmienie, wraz z rozkręcaniem potencjometru na urządzeniu. Sterowanie tą funkcją możemy także przeprowadzić za pomocą dodatkowego pedału ekspresji, co pozwoli na dziką kontrolę bez użycia rąk i soczyste swelle. Z uwagi na fakt, że jest to analogowy efekt, oktawa działa monofonicznie i najlepiej używać jej do pojedynczych dźwięków i na przystawce gryfowej. Granie akordów z analogowym oktawerem, sprawi że nasze brzmienie stanie się chaotyczne i brzęczące. Natomiast, ustawiając gitarę na pickup gryfowy, oraz gra poniżej dwunastego progu, pozwoli nam otrzymać bardzo subtelny i soczysty efekt.

Rozkręcając pokrętło Octave w Life Pedal, otrzymujemy z prostego distortion urządzenie do dzwoniących fuzzowych brzmień, niczym z klasycznego Super Fuzz. Dodatkowa sekcja 'Magnitude' w Life Pedal to w pełni dyskretny układ MOSFET, zapewniający potężne uderzenie w lampy każdego wzmacniacza. Jest to w 100% czysty boost, o wysokiej impedancji, który nie koloryzuje brzmienia. Boost ten nie dodaje także sam z siebie przesterowania, a jedynie gwarantuje nam masywny poziom wyjściowy, sprawiając że brzmienie wzmacniacza staje się bardziej nasycone. Ścieżka sygnału w efekcie Life Pedal to Octave>Distortion>Boost. Sekcja Octave Distortion oraz sekcja Booster mogą być aktywowane niezależnie, dedykowanym przełącznikiem nożnym.

EarthQuaker Devices Life Pedal V2 posiada True Bypass i produkowany jest ręcznie w Ohio/USA. Zasilanie dostarczane jest przez opcjonalny zasilacz 9V DC. Efekt nie posiada zasilania bateryjnego.

EarthQuaker Devices Life Pedal V2 będzie dostępny od połowy stycznia w cenie około 1480,49 PLN

 

https://www.earthquakerdevices.com
www.w-distribution.de