Pogłos nie z tego świata: EarthQuaker Devices Afterneath V3

Newsy
Pozostałe artykuły marki EARTHQUAKER DEVICES
Pogłos nie z tego świata: EarthQuaker Devices Afterneath V3

Reverberator nie z tego świata - firma EarthQuaker Devices opracowała nowy efekt Afterneath V3.

Przywitaj się ze swoim nieziemskim efektem pogłosowym Afterneath od EarthQuaker Devices. Afterneath V3 brzmi tak, jak wygląda - niczym czarodziej wynurzający się z eterycznej jaskini, gotów na ambientową bitwę. Ty jesteś czarodziejem (lub czarodziejką, w zależności od preferencji) a jaskinią jest bogaty, ekspansywny i magiczny sygnał twojego instrumentu. 

Gdy już znajdziesz się we wnętrzu jaskini, odbicie światła z nieznanego źródła przykuwa twój wzrok i zauważasz dziwny połysk na ścianach. Ostrożnie zbliżasz się do niego, delikatnie dotykasz tego miejsca i czujesz, że skała się odsuwa. Jaskinia żyje. Zaniepokojony, wydajesz głośne westchnienie, które rozbrzmiewa wielokrotnym echem w podziemnym krajobrazie. Wsłuchując się dłużej zauważasz, że echo twojego głosu tworzy rój krótkich opóźnień cyfrowych, za pomocą których można uzyskać dzikie, jaskiniowe pogłosy albo rozproszone, krótkie, rytmiczne opóźnienia o przedziwnych charakterystykach. Zanim zrobisz kolejny krok, poświęć chwilę, aby przejrzeć swoje karty zaklęć magicznych. Do dyspozycji masz siedem zaklęć…

Może użyjesz zaklęcia Length, kontrolując długość zanikania pogłosu? A co powiesz na Diffuse, który dostosowuje rozproszenie pogłosu? Gdy skierujesz różdżkę (albo pokrętło) w lewo, pogłos stanie się ostrzejszy, z mocniejszym atakiem i terkotem jąkających się, pojedynczych, bliskich odbić. Gdy rzucisz swoje zaklęcie w prawo, uzyskasz rozmyty, bardziej ambientowy hex.

Przytłoczony strachem pospiesznie rzucasz zaklęcie Dampen. Natychmiast zauważasz, że jego lewoskrętna odmiana wytwarza jaśniejsze tony, a gdy obracasz różdżką w prawo, słyszysz ciemniejsze tony z łagodniejszą górą. To prawie tak, jakby twoja magia zmieniała twardość ścian jaskini, a tym samym charakterystykę tonalną pogłosu.

W swojej magicznej księdze znajdziesz też kartę zaklęcia Drag, które oddziela poszczególne linie opóźnienia cyfrowego, dosłownie przeciągając je przez strukturę czasoprzestrzeni w kierunku nieznanego horyzontu zdarzeń, skąd mogą już nigdy nie powrócić. Pokrętło Drag przekręcone w prawo sprawi, że linie opóźnień zgromadzą się blisko siebie, co daje efekt zbliżony do pogłosu. Przekręć pokrętło Drag w lewo, a linie opóźnienia zaczną się rozsuwać, tworząc efekt rozproszonego, ping-pongowego delaya. Funkcją Drag można sterować napięciowo lub przy użyciu pedału ekspresji, korzystając z gniazda EXP z boku urządzenia. Może on pracować w 9 różnych trybach przełączanych za pomocą małego regulatora Mode. Są to następujące tryby pracy:

• Bez kwantyzacji
• Bez kwantyzacji z efektem Slew. Efekt ten przypomina kręcenie pokrętłem regulacji szybkości w starych brytyjskich delayach taśmowych 
• Bez kwantyzacji, 1 V/oktawę,
• Skala chromatyczna,
• Skala durowa,
• Skala molowa,
• Skala pentatoniczna,
• Oktawy i kwinty
• Oktawy

Tryby te drastycznie zmieniają sposób działania funkcji Drag, szczególnie podczas korzystania z pedału ekspresji lub napięcia sterującego (CV).

Parametr Reflect zmienia głębokość jaskini, a wraz z nią regenerację pogłosu. Pozwala kontrolować sprzężenie zwrotne i wzbudza samooscylację, jeśli użyje go czarodziej o wysokim poziomie wtajemniczenia. Obrót w prawo daje więcej rozmycia i echa, obrót w lewo – mniej.

Wreszcie Mix pozwala oddziaływać na alchemiczną równowagę między sygnałem wejściowym a efektem. Afterneath nie generuje pełnego sygnału wet, ale obniża poziom sygnału wejściowego, gdy zwiększysz poziom tego regulatora, aby stworzyć efekt pełnego pogłosu wet.

Afterneath cechuje się analogową ścieżką sygnału dry, cyfrową ścieżką opóźnienia, buforowanym obejściem z technologią Flexi-Switch (przełączniki elektroniczne zapewniają natychmiastowe przełączanie, zarówno chwilowe, jak i blokowane) oraz możliwość włączenia/wyłączenia wybrzmiewania efektu na obejściu. Urządzenie wymaga standardowego zasilacza prądu stałego 9 V DC z wtykiem okrągłym 2,1 mm, z ujemnym stykiem środkowym. Brak zasilania bateryjnego. Pobór prądu: 100 mA, impedancja wejściowa: 1 MΩ, impedancja wyjściowa: 500 Ω

Każdy moduł Afterneath budowany jest przez zespół robotów i ludzi w oświetlonej pochodniami jaskini Akron w Ohio.

EarthQuaker Devices Afterneath V3 będzie dostępny na koniec kwietnia w cenie ok 1075,50 PLN.

https://www.earthquakerdevices.com
www.w-distribution.de