EarthQuaker Devices Swiss Things oraz Dispatch Master V3

Newsy
Pozostałe artykuły marki EARTHQUAKER DEVICES
EarthQuaker Devices Swiss Things oraz Dispatch Master V3

Amerykańska firma EarthQuaker Devices prezentuje nowości: porządkujący pracę efektów w pedalboardzie Swiss Things oraz delay + reverb Dispatch Master V3.

EarthQuaker Devices Swiss Things, to "szwajcarski scyzoryk dla muzyków", służący do organizacji sygnału na pedalboardzie. Co więcej, firma prezentuje też nową wersje Dispatch Master V3, czyli trzecią generację jednego z najpopularniejszych efektów delay/reverb jakie zostały wypuszczone przez EQD.

EarthQuaker Devices Swiss Things

Swiss Things to rozwiązanie na zasadzie “wszystko w jednym”, oraz idealne urządzenie dla pedalboardu każdego muzyka. Swiss Things łączy w sobie dwa przełączniki Flexi-Switch aktywujące pętle efektów, przełącznik Flexi-Switch będący AB-Y boxem, z izolacją transformatorową pomiędzy wyjściami, buforowanym wyjściem na tuner, boosterem z 20dB czystego podbicia sygnału oraz wyjściem pedału ekspresji dla kontroli głośności.

Co więcej, w urządzeniu znajdziemy cichy, wysoko headroomowy bufor na wyjściu. Całość Swiss Things posłuży nam jako zręcznie i kompaktowe rozwiązanie przy routingu sygnału, oraz jako idealne narzędzie do powiązania wszystkich efektów bez jakiejkolwiek straty sygnału.

Cena EarthQuaker Devices Swiss Things wynosi ok 1272 PLN.

 

EarthQuaker Devices Dispatch Master V3

Dispatch Master V3 to połączenie efektów delay oraz reverb, które mogą być używane razem lub niezależnie. Urządzenie posiada 1,5 sekundowy delay, a także dynamicznie działający reverb, którego brzmienie rozciąga się od typowego pogłosu w stylu room aż po głęboki reverb. Urządzenie posiada kontrolę pokrętłami Time, Repeats, Reverb oraz Mix, zastosowano tu także true bypass.

Wersja V3 to nowy przełącznik Flexi-Switch, który umożliwia włączanie i wyłączanie efektu w trybie tradycyjnym (włącz/wyłącz), a także chwilowym. Technologia tu zastosowana oparta jest na cichych przekaźnikowych przełącznikach. W trybie chwilowym urządzenie działa tak długo, jak długo mamy wciśnięty przełącznik, jego zwolnienie powoduje natomiast przejście efektu w tryb bypass. Aby używać Dispatch Master w tradycyjnym trybie, należy nacisnąć przełącznik raz dla aktywacji efektu, a potem ponownie aby przejść do bypassu. Dispatch Master V3 jest produkowany ręcznie w Ohio, USA.

Cena EarthQuaker Devices Dispatch Master V3 to ok 1052 PLN.

https://www.earthquakerdevices.com
www.w-distribution.de