Duesenberg Alliance Dropkick Murphys Series

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki DUESENBERG
Duesenberg Alliance Dropkick Murphys Series

Firma Duesenberg Guitars zaprezentowała serię instrumentów zaprojektowanych we współpracy z bostońskim zespołem Dropkick Murphys. W ściśle limitowanej linii Alliance Dropkick Murphys Series znalazła się gitara oraz bas, również w wersji dla graczy leworęcznych.

Dropkick Murphys to formacja, która wychodząc z piwnicy barbershopu w Bostonie osiągnęła duży komercyjny sukces. Dziś zespół gra koncerty dla tysięcy fanów na całym świecie, sprzedaż jego albumów przekroczyła siedem milionów egzemplarzy, a utwór "I'm Shipping Up to Boston" z platynowej płyty "The Warrior's Code" został wykorzystany w oscarowym filmie "Infiltracja" w reżyserii Martina Scorsese.

Firma Duesenberg Guitars we współpracy z muzykami Dropkick Murphys - gitarzystą Jeffem DaRosa oraz basistą i frontmanem Kenem Casey'em - przygotowała sygnowane instrumenty oparte oczywiście na klasycznym designie Duesenberga. A także wykorzystujące tak charakterystyczne dla zespołu elementy, jak zielony kolor wykończenia (Catalina Green Burst), który obejmuje również główkę, czy grafika róży ('Rose Tattoo' znana choćby z okładki albumu "Signed and Sealed in Blood") umieszczona na korpusie między przetwornikami. W linii Duesenberg Alliance Dropkick Murphys Series znalazł się jeden model gitary semi-hollow a także bas semi-hollow dostępny zarówno w wersji dla prawo, jak i leworęcznych graczy.

Obydwa instrumenty, poza wspomnianymi elementami wykończenia, posiadają sustain block, podwójne wcięcie, otwory rezonansowe w kształcie litery f, kremowy binding oraz niklowany harwdware. Pokrętła regulatorów Volume gitary i basu zdobi laserowy grawerunek w stylu art deco z inicjałami - odpowiednio - DaRosy i Caseya, natomiast na gałkach Tone znalazło się logo organizacji charytatywnej Claddagh Fund prowadzonej przez zespół, założonej w 2009 roku przez Kena Caseya, która zbiera środki finansowe dla najbardziej potrzebujących organizacji non-profit działających na terenie Bostonu.

Obydwa instrumenty są limitowane do 96 egzemplarzy i sprzedawane są wraz z customowym futerałem oraz kompletem akcesoriów, wśród których znajduje się limitowany T-Shirt Dropkick Murphys Duesenberg, cztery oryginalne kostki z tegorocznej trasy Dropkick Murphys, a także unikalny certyfikat autentyczności w formie szklanego dysku umieszczonego na krążku hokejowym. Certyfikat jest numerowany i podpisany przez prezesa Duesenberga, Ingo Rennera, a krążek można ustawić na drewnianej podstawce również będącej częścią kompletu.

Instrumenty posiadają wypukłe topy z laminatu świerku a płaską płytę tylną i gięte boki z laminatu klonu płomienistego. Wklejany gryf o profilu D wykonano z jednego kawałka klonu, natomiast do budowy podstrunnicy o promieniu 12" posłużył coraz rzadszy dziś palisander indyjski. Znalazły się na niej markery Duesenberg Wing umieszczone przy górnej krawędzi oraz 22 progi jumbo. Menzura gitary wynosi 25,5" (648 mm), a basu 30,2" (768 mm).

Tradycyjnie na wyposażeniu obydwu instrumentów znalazł się osprzęt Duesenberga - klucze Z-Tuners z główkami "Art Diego", mostki ze stalowymi siodełkami, struny Duesenberg DSA10 (gitara) i Duesenberg BSRS1 (bas), a także straplocki Kluson Multilock. Za brzmienie odpowiada para przetworników, w przypadku gitary - Duesenberg Domino P90 (gryf) i Duesenberg GrandVintage Humbucker (mostek), w przypadku basu - Duesenberg BassBucker (gryf i mostek). Pickupy sterowane są pojedynczymi regulatorami głośności i barwy oraz trzypozycyjnym przełącznikiem.

 

https://www.duesenberg.de