Wyjątkowe modele Duesenberg Stardust

Newsy
Pozostałe artykuły marki DUESENBERG
Wyjątkowe modele Duesenberg Stardust

Specjalnie na 2018 rok firma Duesenberg przygotowała nowe, pięknie prezentujące się wykończenie Stardust, które ozdobiło najpopularniejsze modele marki.

Jak podkreśla firma, nowe, limitowane wykończenie jest najlepszym przykładem rzemiosła, jakie Duesenberg może zaproponować. Gwiezdnym pyłem zostały obsypane cztery najpopularniejsze modele marki: Starplayer TV, Caribou, Paloma oraz Fullerton TV.

Eleganckie wykończenie Stadust pokrywa cały korpus, gryf oraz główkę. Wszystkie instrumenty z tej linii posiadają również kremowe markery w kształcie kropek i binding w tym samym kolorze, a także czarne pickguardy. Ponadto, jak zawsze w przypadku gitar tej niemieckiej firmy, wyposażono je w markowy osprzęt Duesenberga.

Starplayer TV

Ten klasyczny model semi hollow Duesenberga, używany przez wielu znanych gitarzystów, należy do najbardziej charakterystycznych gitar marki. Wykończenie Stardust poszerzyło bardzo szeroką ofertę kolorystyczną instrumentu, który, poza tradycyjnymi wersjami, obejmuje również m.in. Outlaw (wykończenie z tolexu przypominające krokodylą skórę), czy modele pokryte mozaiką z masy perłowej.

Duesenberg Starplayer TV posiada m.in. korpus z laminatu klonu z topem z laminatu świerkowego oraz klonowy gryf i podstrunnicę z palisandru indyjskiego. Ponadto: pickupy Duesenberg Domino P90 (gryf) i Duesenberg GrandVintage Humbucker (mostek) sterowane trzypozycyjnym przełącznikiem i pojedynczymi regulatorami Volume i Tone (z możliwością rozszerzenia elektroniki o pickup Piezo w opcji TV+) oraz niklowany osprzęt, w tym tremolo Duesenberg Deluxe Tremola.

Starplayer TV Fullerton

Nazwa modelu, dostępnego wcześniej jedynie w wersji Vintage-White, nawiązuje do kalifornijskiej miejscowości Fullerton, gdzie Leo Fender zbudował swoją pierwszą gitarę. Warto dodać, że Fullerton to również nazwisko George'a Williama, pierwszego pracownika Fendera i współwynalazcy najsłynniejszych modeli Fendera. Poza innym kształtem korpusu z podwójnym wcięciem podstawowa specyfikacja techniczna instrumentu pokrywa się z modelem Starplayer TV.

Caribou

W przeciwieństwie do kolorowego Starplayera TV, Caribou był dostępny do tej pory jedynie w wersji Black i Narvik-Blue. Caribou to model z korpusem z amerykańskiej olchy wyposażonym w komory rezonansowe, a także klonowy gryf i podstrunnica z palisandru indyjskiego. Ponadto instrument posiada 22 progi jumbo, klucze Duesenberg Z-Tuners "Art Diego", Duesenberg Deluxe Tremola z mostkiem Duesenberg ze stalowymi siodełkami, a także układ przetworników Domino P90 (gryf) + GrandVintage Humbucker (mostek).

Paloma

Paloma to olchowy korpus solidbody zestawiony z klonowym gryfem i palisandrową podstrunnicą o 22 progach, a także krótszy mostek Duesenberg Diamond Deluxe Tremolo i trzy pickupy Duesenberg - Alnico Blade Singlecoil (gryf), Pearlito Singlecoil (środek) i GrandVintage Humbucker (mostek) sterowane pokrętłami Volume i Tone oraz czteropozycyjnym obrotowym przełącznikiem.

https://www.duesenberg.de
www.fxmusic.pl