Nowy model Duesenberg Julia

Newsy
Pozostałe artykuły marki DUESENBERG
Nowy model Duesenberg Julia

Julia to całkowicie nowy model gitary zaprezentowany w tym roku przez firmę Duesenberg.

Elegancka Julia, nawiązująca designem do włoskich instrumentów z lat '50 i '60, posiada mahoniowy korpus solidbody z komorami akustycznymi i płaskim, klonowym topem. Wklejany gryf o profilu D wykonano z jednego kawałka klonu, a podstrunnicę o promieniu 12" (305 mm) z palisandru indyjskiego. Umieszczono na niej 22 progi jumbo oraz charakterystyczne markery Duesenberg Wings usytuowane przy górnej krawędzi podstrunnicy. Menzura wynosi 648 mm (25,5"). Instrument dostępny jest w dwóch wersjach wykończenia - Narvik Blue z pickguardem w kolorze Vintage White oraz Black z pickguardem w wersji Crystaloid. Obydwa modele posiadają kremowy binding, główkę z czarnym fornirem oraz niklowany osprzęt.

Jak w pozostałych modelach firmy, również Julia posiada osprzęt zaprojektowany przez Duesenberga - klucze Z-Tuners z główkami "Art Diego" oraz mostek Steel Saddle Radius z systemem tremolo Duesenberg Diamond Deluxe Tremola.

 

Na parę pickupów Julii złożył się pickup przy gryfie Duesenberg Domino P90 oraz zamontowany przy mostku Duesenberg Split/King Dual-Coil - obydwa w puszkach w kształcie trapezu. Duesenberg Split/King Dual-Coil oferuje brzmienie zarówno humbuckera jak i singla, dzięki ciekawemu rozwiązaniu rozłączania cewek. Gitara posiada dwa przełączniki umieszczone za tremolo. Jeden z nich służy do wyboru wersji singlecoil albo humbucker dla pickupa przy mostku, drugi zaś jest przełącznikiem typu DirectOut, a zatem kieruje sygnał sygnał przetwornika mostkowego bezpośrednio do gniazda wyjściowego. Ponadto pickupy sterowane są trzypozycyjnym przełącznikiem oraz regulatorami Volume i Tone.

https://www.duesenberg.de/en
https://fxmusic.pl