MXR Custom Shop Shin-Juku Drive

Rodzaj sprzętu: Efekty

Pozostałe testy marki MXR
Testy
2018-01-31
MXR - Custom Shop Shin-Juku Drive

Gitarzyści siedzący w temacie rasowej barwy overdrive na pewno słyszeli niejednokrotnie o wzmacniaczach Dumble’a, oferujących wyjątkowo artykulacyjne, tłuste brzmienie dla wielu będące wyznacznikiem lampowego przesterowania.

Niestety dla znakomitej większości z nas konstrukcje te są nieosiągalne z uwagi nie tylko na zawrotne ceny, ale też z powodu nieprodukowania ich w jakichkolwiek seryjnych ilościach. MXR Shin-Juku Drive wychodzi naprzeciw tym potrzebom oferując w podłogowej kostce esencję butikowego brzmienia overdrive, opracowanego wspólnie z japońskim guru efektów i wzmacniaczy, Mr. Shin-ichi Suzuki, który jak mało kto orientuje się w tajemnicach barwy Dumble’a.

BUDOWA

MXR Shin-Juku Drive należący do sekcji Custom Shop umieszczony jest w kompaktowej, bardzo solidnej, odlewanej obudowie wykończonej w zielonym kolorze, z umieszczonymi po bokach na przeciwległych ściankach gniazdami IN i OUT. Obsługa efektu sprowadza się do klasycznej regulacji GAIN, TONE i OUTPUT, uzupełnionej dodatkową opcją brzmieniową aktywowaną przyciskiem DARK i sygnalizowaną dedykowaną, czerwoną diodą. Stompbox posiada przełączanie typu true bypass i może być zasilany wewnętrzną baterią 9V lub pracować na zasilaczu 9C DC, którego gniazdo zlokalizowane jest z boku przy prawym wejściu IN. Włączenie efektu sygnalizuje niebieska dioda LED nad przełącznikiem.

W PRAKTYCE

Po podłączeniu do czystego kanału wzmacniacza Shin-Juku przy gałkach GAIN i TONE ustawionych na połowę odzywa się tłustym brzmieniem overdrive, które na początku wydaje się nieco ciemne, ale wystarczy uderzyć w struny by przekonać się o znakomitej dynamice efektu. Atak otwiera górę a barwa jest zbalansowana i jak można się spodziewać, bardzo dobrze reaguje na skręcenie gałki VOLUME gitary – ładnie wyczyszcza się pozostawiając jednocześnie tłusty, niższy środek. Przy mniejszym poziomie GAIN brzmienie ma ciepły charakter i dodaje własnej tekstury, słychać w nim dobrze bazową barwę instrumentu a po lekkim podkręceniu gainu na wzmacniaczu i zwiększeniu sygnału wyjściowego OUTPUT uzyskujemy dodatkowy, długi sustain i nasycone alikwoty. Nie jest to na pewno ultra-transparentny booster, ale separację dźwięków i wspomniane podbicie docenią miłośnicy najlepszych konstrukcji Tube Screamera.

Przy wyższych ustawieniach gainu Shin-Juku jeszcze odżywa, barwa robi się ziarnista i tłusta w dole, nasyca się harmonicznymi cały czas zachowując bardzo dobrą reakcję na dynamikę i oddanie niuansów, a grane trójdźwięki akordowe naturalnie i równo wybrzmiewają. Przełącznik Dark zmienia nieco strukturę przesterowania na bardziej miękki, cieplejszy bluesowy ton przy niższym gainie, a przy wyższym jego poziomie zwiększa też kompresję kojarzącą się z mocniejszym wysterowaniem końcówki w lampowym wzmacniaczu i grawituje nawet w stronę rockowego fuzza. W tym ustawieniu przy humbuckerach brzmienie wydaje się zbyt przyciemnione, jednak po chwili zabawy gałką tonów okazuje się, że możemy naprawdę mocno wpływać na końcową barwę, szczególnie w środkowym paśmie. Zakres regulacji jest szeroki a efekt inaczej zachowuje się też w zależności od ustawień gałek GAIN i OUTPUT. Wyłączenie opcji Dark jest szybko odczuwalne w wyższym rejestrze, choć specjalnością Shin-Juku w całym zakresie gainu jest ciepłe, stonowane w górze, rasowe brzmienie overdrive.

PODSUMOWANIE

MXR Custom Shop Shin-Juku Drive opracowany wspólnie z japońskim ekspertem lampowego brzmienia overdrive oferuje niezwykle dynamiczną i czułą odpowiedź na niuanse gry połączoną z nasyconymi harmonicznymi barwami, które usłyszeć można było u takich użytkowników wzmacniaczy Dumble’a jak Larry Carlton czy Robben Ford. Trzy pokrętła regulacyjne zapewniają dostęp do szerokiego zakresu gainu oraz wielu tonalnych wariacji przy jednoczesnej doskonałej reakcji na gałkę głośności gitary.

www.musicdealer.pl
www.jimdunlop.com

 

Regulatory: OTUPUT, TONE, GAIN
Dodatkowe funkcje: przełącznik DARK
Gniazda: IN, OUT, 9V DC
Zasilanie: zasilacz lub bateria
Wynik testu
Funkcjonalność:
5
Wykonanie:
5.5
Brzmienie:
5.5
Jakość / Cena:
5.5
Cena
715.00 zł
Dystrybutor
Artykuł pochodzi z
Nowe wydanie MagazynGitarzysta
Magazyn Gitarzysta
listopad 2017
Kup teraz