Modele Solar A2.6 w nowych kolorach

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki SOLAR GUITARS
Modele Solar A2.6 w nowych kolorach

Należąca do Oli Englunda marka Solar Guitars rozszerzyła ofertę o modele A2.6 w czterech nowych kolorach.

Do tej pory model Solar A2.6 dostępny był w wersji Trans Blood Red Matte (z korpusem z jesionu bagiennego), Carbon Matte (z korpusem mahoniowym) oraz Trans Blue Matte (model barytonowy o menzurze 26,5" i korpusie z jesionu bagiennego). Teraz seria A marki Solar Guitars powiększyła się o nowe A2.6 w czterech wersjach kolorystycznych - Blue Metallic Matte (A2.6 BLM), Gun Metal Matte (A2.6 GM), Blood Tangerine Metallic (A2.6 TM) i Lemon Neon (A2.6 LN). Wszystkie posiadają czarny, matowy hardware i cechują się jednakową specyfikacją.

Jak zapewnia firma, modele A2.6 to precyzyjne, profesjonalne instrumenty przeznaczone zarówno do pracy w studio jak i na scenie. Podwójne wcięcie w korpusie zapewnia pełny dostęp do gryfu. Gitary o menzurze 25,5" posiadają mahoniowe korpusy, gryfy typy set-thru neck z klonu oraz hebanowe podstrunnice. Wyposażono je w 24 niklowe progi super jumbo, logo Solar umieszczone na podstrunnicy przy 12 progu, boczne znaczniki pozycji oraz grafitowe siodełko główki. Ponadto na pokładzie A2.6 znajdziemy klucze Grover o przełożeniu 18:1 i ruchomy mostek.

Za brzmienie Solar A2.6 odpowiada para humbuckerów Duncan Solar o pełnym zakresie tonalnym, począwszy od organicznych cleanów na ciężkim przesterze skończywszy. Są one sterowane pięciopozycyjnym przełącznikiem oraz pojedynczymi regulatorami Volume i Tone.

 

 

https://www.solar-guitars.com
www.guitarcenter.pl