VOX MSB25 Mini SuperBeetle

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki VOX
VOX MSB25 Mini SuperBeetle

Letnią nowością w ofercie firmy VOX jest kompaktowy zestaw MSB25 Mini SuperBeetle nawiązujący stylistyką do lat '60 ale wyposażony w nowoczesną technologię NuTube.

VOX w większym stopniu niż inne firmy produkujące wzmacniacze zwracał uwagę na design swoich produktów. Trudno znaleźć markę, której wzmacniacze gitarowe spotykałyby się z podobnym uznaniem miłośników związanym zarówno z brzmieniem jak i wyglądem. W latach '60 zestawy VOXa AC100 z unikalną kolumną ozdobioną chromowaną ramą znalazły się na wyposażeniu zespołów podbijających Stany Zjednoczone, w ramach tzw. Brytyjskiej Inwazji - The Beatles, The Rolling Stones, The Shadows czy The Dave Clark Five. Tym samym na zawsze stały się częścią światowej pop kultury.

Właśnie do tych czasów nawiązuje nowy MSB25 Mini SuperBeetle o klasycznym designie zachowującym charakterystyczną, chromowaną ramę połączoną z nóżkami. Dlatego Mini SuperBeetle nie tylko dostarcza klasycznego brzmienia VOXa przy jednoczesnym kompaktowym rozmiarze, ale może służyć również po prostu jako element wystroju wnętrza.

Head o niewielkich wymiarach wyposażony jest w regulatory Gain, Treble, Bass, Reverb, Tremolo i Volume a także przełączniki EQ Flat/Deep, Eco On/Off oraz Impedance 4/8/16. W zależności od wyboru impedancji wzmacniacz dostarcza mocy 50 Wat (przy 4 Ohm), 25 Wat (8 Ohm) i 12,5 Wat (16 Ohm). Ponadto Mini SuperBeetle posiada gniazdo wejściowe, dwa wyjścia głośnikowe pozwalające podłączyć go do szerokiego wyboru innych kolumn oraz gniazdo słuchawkowe ułatwiające ćwiczenie i nagrywanie. Nowa mini głowa Voxa została również uzbrojona w efekty NuTube driven tremolo i cyfrowy pogłos symulujący reverb sprężynowy. Dołączona do kompletu kolumna z otwartą obudową posiada jeden głośnik Celestion Custom 10".

O technologii NuTube, którą zastosowano w Mini SuperBeetle (jak również w niektórych pozostałych urządzeniach VOX oraz innych producentów) wspominaliśmy już w innych artykułach. Przypomnijmy, że to rozwiązanie opracowane przez firmy Korg i Noritake, na bazie lampy próżniowej, którego konstrukcja pozwala nie tylko na wyraźne zmniejszenie rozmiaru układu w porównaniu z tradycyjną lampą, nawet miniaturową, ale również na radykalne ograniczeni poboru energii do zaledwie około 2% energii zużywanej przez lampę 12AX7. Wydłuża to żywotność lampy NuTube do 30 tysięcy godzin. A wszystko to z zachowaniem ciepłego brzmienia i dynamiki charakterystycznych dla konwencjonalnej lampy.

Układ NuTube zamontowany w Mini SuperBeetle posiada charakterystykę brzmieniową legendarnego wzmacniacza VOX AC30.

 

https://www.voxamps.com