Nowa seria efektów VOX Valvenergy

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki VOX
Nowa seria efektów VOX Valvenergy

VOX wprowadził do oferty nową serię Valvenergy, w skład której weszły cztery efekty wykorzystujące technologię Nutube i przynoszące klasyczne brzmienie lampowych wzmacniaczy.

Efekty z serii Valvenergy oferują dynamiczne brzmienie inspirowane czterema klasycznymi typami wzmacniaczy. Całkowicie analogowa ścieżka sygnału oraz technologia Nutube pozwalają na uzyskanie prawdziwych, przesterowanych tonów dających wrażenie korzystania z prawdziwego wzmacniacza lampowego, podczas gdy wewnętrznie wzmocnione napięcie zapewnia większy headroom i dynamikę. Ponadto wyświetlacz OLED pokazuje wykres oscyloskopu, gdy pedał jest aktywny lub pominięty z toru sygnału, co pozwala dokładnie zrozumieć, w jaki sposób urządzenie wpływa na sygnał.

 

Przypomnijmy, że technologia NuTube to rozwiązanie opracowane przez firmy Korg i Noritake, na bazie lampy próżniowej, którego konstrukcja pozwala nie tylko na wyraźne zmniejszenie rozmiaru układu w porównaniu z tradycyjną lampą, nawet miniaturową, ale również na radykalne ograniczeni poboru energii do zaledwie około 2% energii zużywanej przez lampę 12AX7. Wydłuża to żywotność lampy NuTube do 30 tysięcy godzin. A wszystko to z zachowaniem ciepłego brzmienia i dynamiki charakterystycznych dla konwencjonalnej lampy.

Trzy tryby wyjściowe każdego z efektów pozwalają na użycie go jako standardowego stopboxa, przedwzmacniacza liniowego albo bezpośredniego symulatora wzmacniacza za pomocą wbudowanego analogowego symulatora kolumny. Użyj trybu Standard ze swoim normalnym zestawem gitarowym, aby całkowicie przekształcić swój wzmacniacz, albo skorzystaj z trybu Preamp lub Cab-Sim podczas nagrywania bezpośrednio do interfejsu audio. W każdym trybie całkowicie analogowa konstrukcja i aktywny EQ pozwalają idealnie dobrać dźwięk do każdej sytuacji.

 

 

W serii Valvenergy znalazły się lampowe efekty o ujednoliconym designie: Copperhead Drive, Cutting Edge, Mystic Edge i Silk Drive. Urządzenia wyposażono w pokrętła Gain, Volume, Treble, Middle, Bass, przełącznik Bright (efekt Cutting Edge zamiast tego przełącznika posiada gałkę Tight), przełącznik Mode umieszczony na górnej ściance urządzenia oraz footswitch bypass. Poza gniazdem wejściowym i wyjściowym kostki posiadają także gniazdo Link, które umożliwia połączenie dwóch lub więcej efektów Valvenergy. Efekty zasilane są baterią 9V (która ma wystarczyć na 2 godziny pracy) lub, sprzedawanym osobno, zewnętrznym zasilaczem.

Efekt distortion Copperhead Drive oferuje, w kompaktowej formie, potężne brzmienie pełnych zestawów brytyjskich wzmacniaczy.

Efekt distortion Cutting Edge to propozycja na fanów agresywnego, nasyconego i precyzyjnego brzmienia nowoczesnego metalu.

Mystic Edge to efekt distortion, który przynosi brzmienie zainspirowane chime i środkowym pasmem legendarnego wzmacniacza VOX AC30.

Silk Drive to efekt overdrive, który zapewnia dynamiczne, czyste i kremowe brzmienia przesterowane klasycznych wzmacniaczy butikowych.

www.voxamps.com
www.megamusic.pl